Oto jak zainwestowałbym 10 000 USD, gdyby rynek ponownie się załamał

Category: Nasz Zespół
17 lutego 2021

Kolejny krach na giełdzie może być tuż za horyzontem. Nikt nie wie, jak długo potrwa ożywienie gospodarcze. Tymczasem rosnące zagrożenie drugą falą przypadków COVID-19 i perspektywa ponownego zablokowania sprawiły, że firmy i konsumenci są mniej skłonni do wydawania pieniędzy.

Jeśli rosnące obawy przerodzą się w kolejny krach na rynku wywołany paniką, chcę być dobrze przygotowany. Oto, w jaki sposób wydałbym 10000 USD, aby złagodzić ryzyko spadku.

Zdolność złota do zachowania wartości jest legendarna. Metal szlachetny stracił na wartości podczas niedawnego krachu, ale od tego czasu szybko się odbił i faktycznie stworzył bogactwo dla inwestorów.IShares S & P / TSX Globalny Wskaźnik złoto, fundusz giełdowych, które śledzi złota wynosi solidny data rok-do-38%. Tymczasem giełda straciła w tym samym okresie 12%.

Barrick Goldgigant wydobywającyzłoto, miał znacznie bardziej imponujące wyniki. Od początku roku zapasy wzrosły o 59%.

Dla inwestorów zaniepokojonych inflacją, nieustępliwą polityką banku centralnego w zakresie drukowania pieniędzy i ryzykiem kolejnego krachu na rynku, złoto jest idealnym zabezpieczeniem. W rzeczywistości wielu godnych uwagi zarządzających funduszami hedgingowymi ostatnio stawia na złoto, co dodatkowo wzmacnia tezę.

Zapasy obronne

Trwający kryzys pokazał, że niektóre firmy są po prostu zbyt „niezbędne, aby je zawiesić. Sieci spożywcze, centra medyczne i zakłady użyteczności publicznej są absolutnie kluczowe bez względu na to, co dzieje się z gospodarką.

Uważam, że akcje defensywne, takie jakFortisiDollaramapowinny znaleźć się na liście obserwacyjnej każdego ostrożnego inwestora. Obie akcje utrzymały w tym roku swoją wartość pomimo załamania na rynku.

Płynne fundusze

Krach na rynku jest niezwykle destrukcyjny, ale stwarza również możliwości dla doświadczonych inwestorów. Kiedy rynek karze akcje wysokiej jakości, zwiększa to długoterminowy potencjał wzrostu dla inwestorów, którzy chcą się zdecydować.

Na przykład, jeśli postawisz na akcjeShopifylubFacedrivew połowie marca, u szczytu kryzysu, możesz podwoić lub czterokrotnie zwiększyć swoją inwestycję.

Trzymanie gotówki na uboczu to najlepszy sposób na przygotowanie się na takie okazje. Przechowywanie gotówki w płynnym funduszu może generować wysoki zysk dla Twoich pieniędzy, gdy są one uśpione. Rozważ dodanie do swojego portfela funduszy giełdowych, takich jak funduszETF CI First Asset High Interest Savings.

Dla ostrożnych inwestorów gotówka działa jako bufor w czasie kryzysów. Warren Buffett, odnoszący największe sukcesy inwestor na świecie, zawsze utrzymywał znaczną część swojego portfela w płynnej gotówce. Jego stos gotówki jest obecnie wart aż 137 miliardów dolarów (190 miliardów dolarów kanadyjskich). Jeśli strategia działa dla Buffetta, powinna działać dla zwykłych inwestorów, takich jak my.

Konkluzja

Jeśli obawiasz się kolejnego krachu na rynku w 2020 r., Możesz się zabezpieczyć na trzy sposoby. Możesz rozmieścić fundusze w defensywnych sektorach, takich jak opieka zdrowotna i podstawowe produkty konsumenckie, lub dodać złoto do portfela. Jednak dla inwestorów kontrowersyjnych, takich jak ja, gotówka w płynnym funduszu ETF jest prawdopodobnie najlepszą opcją.

Posiadanie gotówki w kasie pozwala szybko działać i zabezpieczyć świetne oferty, jeśli (kiedy) załamie się rynek. Stawianie na akcje wzrostowe lub marki wysokiej jakości, gdy są pokonane, to najlepsza droga do bogactwa.

Przebijający się na rynku zespół Motley Fool Canada właśnie opublikował zupełnie nowy BEZPŁATNY raport ujawniający 5 „tanich jak barszcz akcji, które można dziś kupić za mniej niż 49 USD za akcję.

Nasz zespół uważa, że ​​te 5 akcji jest krytycznie niedowartościowanych, ale co ważniejsze, mogą potencjalnie przynieść kanadyjskim inwestorom, którzy szybko dokonają transakcji, fortunę.

Nie przegap! Po prostu kliknij poniższy link, aby pobrać bezpłatną kopię i już teraz odkryj wszystkie 5 z tych akcji.

Więcej czytania

Ofiarodawca oszusta, Vishesh Raisinghani, nie ma pozycji w żadnej z wymienionych spółek. Tom Gardner jest właścicielem udziałów Shopify. The Motley Fool jest właścicielem i poleca Shopify i Shopify.