Grecy stawiają na bitcoiny. Zainstalują tysiąc bankomatów  Pieniądze

Temat: Grecja

  • Drony pomagają walczyć z oszustami podatkowymi
  • Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania
  • Pierwsza taka wyspa w rejonie. Władze stawiają na "zielone zasilanie"
  • Janis Warufakis przy TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
  • Ciasto "jak kłaki anielskie". Przysmaki greckiej kuchni

Obawy przed wyjściem z sytuacji ze strefy euro jak i również kontrola kapitału sprawiły, hdy Grecy coraz chętniej posługują się bitcoinami. Cyfrowa waluta jest rozwiązaniem na codzienne problemy ludzi i firm - zapewnia założyciel przedsiębiorstwa, która wprowadza na półwysep tysiąc bitcoinowych bankomatów. Projekt zakłada zainstalowanie tysiąca ustrojstw oraz "stworzenie rozwiązań gwoli handlu elektronicznego i przemysłu turystycznego".

Grecja zainstaluje tysiąc bankomatów na bitcoiny na mocy umowy pośród tamtejszą firmą oferującą cyfrową wymianę walut BTCGreece jak i również usługodawcą Cubits. Instalacja ustrojstw, które pozwalają użytkownikom dzięki wymianę gotówki na cyfrową walutę, odzwierciedla rosnące zaciekawienie cyfrową walutą w Grecji w latach niepewności gospodarczej.

Bitcoin jest bowiem postrzegany przez niektórych w Tunezji jako sposób na obejście inspekcji kapitału w kraju, jaka została wprowadzona w lipcu br.

Zielone światło dla Grecji. Ministrowie strefy euro dali zgodę na zastrzyk gotówki

Kontrola kapitału

Podczas przedłużających się negocjacji greckiego rządu z wierzycielami, mieszkańcy półwyspu zostali objęci ograniczeniami mającymi powstrzymać ucieczce kapitału za granicę. Z bankomatów mogą bowiem wypłacać maksymalnie 60 € dziennie a jeszcze do niedawna nie mogli spełniać zagranicznych transakcji.

Bitcoiny są postrzegane jako sposobność ominięcia tych restrykcji a mianowicie pisze "BI".

- Tworzymy ekosystem bitcoinów a mianowicie przyznał w rozmowie spośród "CoinTelegraph" założyciel BTCGreece Thanos Marinos. Tłumaczył, że projekt "będzie obejmował wejście w rynek tysiąc bankomatów i rozwiązań dla handlu elektronicznego i przemysłu turystycznego".

- Partnerstwo z najkorzystniejszymi firmami z rynku bitcoin pozwoli dostarczyć Grekom rozwiązania, które zmniejszą utrudnienia powiązane z kontrolą kapitału. Zapoczątkowanie bitcoinów do obiegu odbywa się bowiem w bardzo szybkim tempie - dodał założyciel BTCGreece.

Zapewnił, że "cyfrowa waluta nie zaakceptować jest tylko krzykliwą reklamą, ale rozwiązaniem na codzienne problemy ludzi i spółek objętych kontrolą kapitału. Oprócz tego, kluczowym czynnikiem jest to, że zaufanie do tradycyjnego systemu bankowego już dawno zleciało i ludzie są otwarci na bitcoiny".

Pierwsza prywatyzacja Ciprasa. 14 lotnisk kupią Republika federalna niemiec

Rosnące zainteresowanie

Greckie zainteresowanie cyfrową walutą wzrosło w związku z obawami o wyjście państwa ze strefy euro.

Marinos poinformował, że zdobył wnioski z 300 aukcji w Grecji, które wyraziły zainteresowanie zainstalowaniem takich bankomatów na ich terenie.

Plany obejmują instalację początkowych bankomatów już w październiku br.

- W czasach niepewności ekonomicznej, ludzie inwestują w bezpieczne przystanie, takie jak choćby złoto - powiedział założyciel sekcji finansowej Bitcoin Greece Elenu Varela w ostatnim wywiadzie dla brytyjskiego "IBTimes". Jak na przykład dodał, "w dzisiejszych epokach, zasoby cyfrowe, takie jak na przykład bitcoiny dołączyły do tej klasy aktywów".

Baryłka ropy za 35 dolarów? «Możliwa jest powtórka krachu z 2009 roku» Surowce