Powstanie banków odzieżowych

Category: Dzięki Czemu
17 lutego 2021

Powstanie banków odzieżowych

Być może słyszałeś mantrę „ponowne użycie, zmiana przeznaczenia i recykling lub przynajmniej coś podobnego, niezliczoną ilość razy. Chodzi o to, że im więcej przedmiotów możemy ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi, tym mniej elementów wysyłamy na wysypisko i tym więcej surowców i energii możemy zaoszczędzić.

Odzież nie jest wyjątkiem. Prawdopodobnie wszyscy mamy przedmioty, których już nie nosimy, zaśmiecające nasze szafy, a to bez wątpienia wyląduje w koszu, gdy zajmiemy się sprzątaniem. Ale jeśli są w dobrym stanie, nie ma potrzeby ich wyrzucać.

Co możesz zrobić ze swoją starą odzieżą?

 • Przekaż je do sklepu charytatywnego
 • Przekaż je do banku odzieżyUmieść je w torbach na cele charytatywne od drzwi do drzwiSprzedawaj je w witrynach takich jak eBay Niżej na bankach odzieżowych

  Słyszałeś o bankach żywności, ale banki odzieży? Oto, co musisz wiedzieć o bankach odzieży:

  Gdzie się znajdują?

  Zwykle znajdziesz je w centrach recyklingu i na parkingach supermarketów.

  Czy są bezpieczne?

  Większość z nich jest bezpieczna, aby uniemożliwić ludziom kradzież zdeponowanych przedmiotów.

  Większość z nich ma zsuwnie ładunkowe na zawiasach, dzięki czemu możesz zdeponować swoje towary, ale nie pozwalają one uzyskać dostępu do tego, co już jest w koszu. Drzwi zwykle mają mocne zamki lub kłódki.

  Kolektory od domu do domu

  Niektóre organizacje charytatywne prowadzą zbiórki odzieży i innych towarów od domu do domu. Głównymi kolekcjonerami są:

  Armia Zbawienia, która ma ponad 5000 banków odzieżowych w Wielkiej Brytanii.

  British Heart Foundation

  Gdzie idzie ubranie?

  Ponad połowa ubrań jest wysyłana za granicę, aby pomóc ludziom, którzy mają mniej szczęścia, a część jest sprzedawana w second-handach, a część trafia do sklepów charytatywnych w Wielkiej Brytanii.

  Torba 2 Szkoła

  Bag2School to firma zajmująca się zbieraniem tekstyliów, która współpracuje ze szkołami w Wielkiej Brytanii. Płacą szkołom za zbiórkę odzieży, więc jest ona kierowana na wysypisko śmieci i wysyłana do potrzebujących. Od 1999 roku zapłacili 27 milionów funtów szkołom, żłobkom i kościołom, które wzięły udział w programie zbiórki. Firma może pomóc szkołom zebrać więcej ubrań, a tym samym zebrać więcej funduszy, poprzez wskazówki na ich stronie internetowej oraz materiały promocyjne.

  Jak to działa

  Gdy szkoła zbiera ubrania, oto jak działa usługa Bag2School:

  • Szkoła zarejestrowana w programie może z łatwością zorganizować przyjście firmy i odebranie odzieży. Flota pojazdów do zbiórki działa na terenie całego kraju.
  • Zebrane ubrania są następnie ważone, a szkoły otrzymują wynagrodzenie w ciągu dnia lub w ciągu tygodnia. Za każdy zebrany kilogram odzieży firma płaci 40 pensów.Ubrania zebrane z każdej szkoły są sortowane w bele, a następnie ładowane na ciężarówki w celu eksportu. Po przybyciu do fabryki są sortowani na 150 różnych rodzajów odzieży.Odzież zostanie następnie wysłana na cały świat. Można je wysłać do sklepu z używanymi rzeczami w Europie Wschodniej lub Ameryce Południowej albo na stragan w Afryce Wschodniej lub Zachodniej. Odzież zapewnia pracę importerom i pracownikom magazynu, a także przystępną cenowo odzież dla potrzebujących miejscowej ludności.