Punkt przydziału – rozwiązanie dla najlepszego papieru przydziału

17 lutego 2021

Historia banku Standard Chartered

Wprowadzenie:

Standard Chartered Bank (SCB) PLC to międzynarodowa grupa bankowa zarejestrowana w Wielkiej Brytanii z siedzibą pod adresem 1 Alderman buries Square w Londynie. Działalność grupy koncentruje się głównie w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, a jej działalność jest podzielona na sześć regionów: LTK, Europa, Bliski Wschód, Azja Południowa, Azja Południowo-Wschodnia i Stany Zjednoczone. Globalnie grupa SCB jest właścicielem szeregu kluczowych zasobów, które obejmują:

Sieć 600 biur w ponad 50 krajach. Zatrudnia około 28 000 osób zarządzających aktywami o wartości 47,65 miliardów. Na poziomie globalnym SCB działa w oparciu o kilka kluczowych strategii, które są dość unikalne dla innych banków, takich jak:

Budowanie i rozwijanie silnych firm na Bliskim Wschodzie iw Azji Południowej.

Azja Dalekowschodnia:

Skorzystaj z dobrych osiągnięć stworzonych przez ponad 150 lat działalności w tych regionach, budując wyjątkową pozycję i wizerunek wśród docelowego segmentu klientów oraz reagując na potrzeby i zaspokajając potrzeby lepiej niż konkurenci.

HISTORIA STANDARDOWEGO BANKU CZARTEROWANEGO W SKRÓCIE

SCB ma ponad 150-letnią historię. Nazwa „Standard wywodzi się od dwóch oryginalnych banków, z których została utworzona – „Chartered Bank z Indii, Australii i Chin oraz „Standard Bank z brytyjskiej Republiki Południowej Afryki.

Bank Chartered został założony w 1853 roku na mocy Królewskiej Karty nadanej przez królową Anglii Wiktorię. Główną osobą stojącą za Chartered Bank był Szkot James Wilson, który również założył „The Economist, do dziś jedną z najwybitniejszych publikacji. Przewidział korzyści płynące z finansowania rosnących powiązań handlowych z obszarami na Wschodzie, gdzie żadna inna instytucja finansowa nie była wówczas szeroko obecna.

Ekspansja w Afryce i Azji:

Bank Standard otworzył działalność w Port Elizabeth w RPA w 1863 roku. Prowadził politykę ekspansji i wkrótce połączył się z kilkoma innymi bankami, w tym z Commercial Bank of Port Elizabeth, Coles berg Bank, British Kaffarian Bank i Fauresmith Bank . Bank Standard odegrał znaczącą rolę w finansowaniu i rozwoju pól diamentowych Kimberly w 1867 r., A później rozszerzył swoją sieć dalej na północ, aż do nowego miasta Johannesburga, kiedy w 1885 r. Odkryto tam złoto. Z biegiem czasu połowa wydobycia drugiego co do wielkości pola złota. na świecie przechodził przez Standard Bank w drodze do Londynu.

Wpływ wojny:

Nawet pierwsza wojna światowa dała możliwości ekspansji, kiedy Standard Bank utworzył oddział w Tanzanii wkrótce po zajęciu przez wojska brytyjskie zarządzanego wcześniej przez Niemców Daresa Salaama we wrześniu 1916 roku. Oba banki przetrwały lata międzywojenne, ale załamanie handlu światowego doprowadziło do zamknięcie operacji na Wyspach Kanaryjskich, Liberii, Holandii i Gwinei Równikowej. Katastrofa uderzyła w biuro Chartered Bank w Jokohamie w Japonii, kiedy zostało ono zniszczone przez trzęsienie ziemi w 1923 roku, w którym zginęło wielu pracowników. Bank Chartered został szczególnie dotknięty drugą wojną światową, kiedy wiele krajów azjatyckich było okupowanych przez Japonię.

Lata powojenne:

Po drugiej wojnie światowej wiele krajów Azji i Afryki uzyskało niepodległość. Doprowadziło to do lokalnej inkorporacji w niektórych krajach, szczególnie w Afryce. Inne operacje, takie jak te w Iraku, Angoli, Birmie i Libii, zostały znacjonalizowane, podczas gdy w Indonezji biuro w Dżakarcie zostało zniszczone podczas próby zamachu stanu. W 1948 roku Chartered Bank został otwarty w Bangladeszu, aw 1957 roku przejął Bank Wschodni. Bank Wschodni przekazał Bankowi Chartered sieć oddziałów obejmującą Aden, Bahrajn, Bejrut, Cypr, Liban, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Chartered Bank zawarł również spółkę joint venture w celu utworzenia Irano-British Bank, który został otwarty w 1959 r. Bank szybko się rozwijał i miał 24 oddziały, kiedy został znacjonalizowany w 1981 r., Radykalnie zmieniony i wzmocniony.

Standard Chartered w latach 90 .:

Nawet w tym okresie widocznych cięć Standard Chartered rozszerzył swoją sieć, ponownie otwierając w Wietnamie w 1990 r., Kambodży i Iranie w 1992 r., Tanzanii w 1993 r. I Myanmarze w 1995 r. Wraz z otwarciem oddziałów w Makau i Tajwanie w 1983 i 1985 oraz przedstawicielstwo w Laosie (1996), Standard Chartered ma obecnie biuro we wszystkich krajach regionu Azji i Pacyfiku z wyjątkiem Korei Północnej. W 1998 r. Standard Chartered sfinalizował zakup pakietu kontrolnego Banco Exterior de Los Andes (Extebandes), banku regionu andyjskiego zajmującego się głównie finansowaniem handlu.

Standard Chartered na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej (MESA):

Region MESA osiągnął dobre wyniki w 2002 roku. Region odpowiada za około jedenaście procent przychodów grupy.

Integracja Grindlays zakończyła się sukcesem i grupa jest obecnie jednym z wiodących międzynarodowych banków na każdym z wybranych rynków w regionie. Udział biznesu Grupy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odzwierciedla biznes. Standard Chartered zajmuje obecnie pozycję lidera w większości swoich kluczowych segmentów produktów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Średnia liczba pracowników na Bliskim Wschodzie iw innych regionach Azji Południowej w 2002 roku wynosiła 2995.

Standard Chartered w Hongkongu:

Hongkong pozostaje największym rynkiem Grupy, generującym jedną trzecią przychodów Grupy. Posiadają sieć 74 oddziałów. Standard Chartered prowadzi interesy w Hongkongu od 1858 roku i tam emituje banknoty. W 2002 r. Standard Chartered jako pierwsza spółka FTSE 100 uruchomiła nowy podwójny notowania podstawowe w Hongkongu. Dzięki temu Grupa będzie bardziej dostępna dla inwestorów azjatyckich i wzmocni jej profil regionalny. Średnia liczba pracowników w Hongkongu w 2002 r. Wynosiła 4677.

Standard Chartered w Singapurze:

Standard Chartered prowadzi działalność w Singapurze od 144 lat i posiada 20 oddziałów i biur, co stanowi największą sieć oddziałów wśród banków zagranicznych. Działalność w Singapurze stanowi około jedenaście procent przychodów Grupy. Standard Chartered posiada Qualifying Full Bank Status, który umożliwił rozbudowę sieci dystrybucji. W 2002 r. Azjatycki magazyn bankowy przyznał Standard Chartered jako „Najlepszy bank detaliczny w Singapurze. Średnia liczba pracowników w Singapurze w 2002 roku wynosiła 2451 osób.

Standard Chartered w Malezji:

Standard Chartered to najstarszy bank w Malezji, w którym działa sieć 29 oddziałów. Malezja to kolejny z głównych rynków grupy, na którym prowadzona jest szeroko zakrojona działalność w wyniku długoletnich franczyz. Grupa nadal rozwija swoje Centrum Usług Wspólnych, które zostało otwarte w 2001 roku i prowadzi operacje i działalność przetwórczą. Centrum w Kuala Lumpur znacząco przyczyniło się do poprawy efektywności przetwarzania i obsługi Grupy.

Standard Chartered w innych krajach Azji i Pacyfiku:

Grupa posiada ponad 80 oddziałów i 14 biur w 14 krajach regionu. W Chinach Standard Chartered ma jedną z największych sieci oddziałów dowolnego banku zagranicznego i jest dobrze przygotowana do rozwoju i możliwości. Grupa rozwija działalność w zakresie bankowości detalicznej i otworzyła oddziały w Szanghaju i Shenzhen. W Tajlandii integracja Nakornthon Bank zakończyła się sukcesem w 2002 r. Średnia liczba pracowników w innych krajach Azji i Pacyfiku w 2002 r. Wyniosła 4851.

Standard Chartered w regionie Indii:

Standard Chartered jest największym międzynarodowym bankiem w Indiach, a po pomyślnym zakończeniu integracji Grindlays ma łączną bazę klientów 2,4 miliona w bankowości detalicznej i ponad 1200 klientów korporacyjnych w bankowości hurtowej. Grupa rozpoczęła działalność na Mauritiusie w 2002 r., Aby świadczyć usługi bankowości hurtowej klientom korporacyjnym. Centrum usług wspólnych w Chennai rozwija się szybko, ponieważ coraz więcej usług i procesów jest migrowanych z innych krajów. Średnia liczba pracowników w regionie Indii w 2002 roku wynosiła 5251.

Standard Chartered w Afryce:

Standard Chartered pozostaje jednym z wiodących banków w Afryce Subsaharyjskiej. Grupa oferuje usługi bankowości konsumenckiej i hurtowej w 13 krajach afrykańskich z siecią 149 oddziałów i biur. Standard Chartered niedawno rozpoczął działalność na Wybrzeżu Kości Słoniowej i ponownie wszedł do Nigerii. Biznes w Afryce Wschodniej prosperował dobrze. Pomimo trudności w Zimbabwe, działalność grupy w Afryce przyniosła dobre wyniki. Średnia liczba zatrudnionych w 2002 roku wyniosła 5009.

Standard Chartered w Wielkiej Brytanii i obu Amerykach:

Firmy w Wielkiej Brytanii i obu Amerykach świadczą usługi dla wiodących międzynarodowych koncernów i głównych instytucji finansowych, które handlują lub inwestują w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie iw Ameryce Łacińskiej. W 2003 roku amerykańskie firmy przeszły gruntowną restrukturyzację w celu poprawy wydajności i przyszłego wzrostu. Grupa prowadzi również rozwijającą się działalność bankową typu off-shore z siedzibą na Jersey. Średnia liczba pracowników w Wielkiej Brytanii i obu Amerykach w 2002 roku wynosiła 2098.

Przejęcie ANZ Grindlays przez Standard Chartered:

Główną ideą przejęcia i fuzji jest dokonanie inwestycji i zwykle wiąże się to z czymś więcej niż tylko gotówką. W przypadku połączenia dwóch oddzielnych podmiotów prawnych każdy aspekt organizacyjny obu firm powinien ulec zmianie, zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Taka decyzja zarządcza jest podejmowana z różnych powodów, ale ostatecznym celem jest dodanie do majątku akcjonariusza. W przypadku banków działających w sektorze bankowości konsumenckiej i hurtowej przychody w dużej mierze zależą od marży odsetkowej oraz opłat za usługi.

Standard Chartered Bank w Bangladeszu:

Chartered Bank rozpoczął działalność w Bangladeszu w 1948 roku, otwierając oddział w Chittagong. Oddział został otwarty głównie w celu ułatwienia powojennej odbudowy i ekspansji Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Chartered Bank otworzył kolejny oddział w Dhace w 1966 roku, gdzie nadal ma swoją siedzibę. Po połączeniu Chartered Bank ze Standard Bank w 1969 roku Standard Chartered Bank podjął program ekspansji. Coraz częściej inwestował w ludzi; technologii i lokali wraz z rozwojem działalności w stosunku do gospodarki kraju. W 1993 roku nastąpiła restrukturyzacja organizacyjna, która doprowadziła do znacznego rozszerzenia działalności Banku. Obecnie bank ma łącznie cztery oddziały w Dhace, poza oddziałem w Chittagong, w tym oddział offshore w Savar Export Processing Zone.

Struktura organizacyjna:Bank Standard Chartered w Bangladeszu ma swoją siedzibę i dwadzieścia jeden oddziałów w całym kraju. Podczas gdy pełen zakres usług jest dostępny w centrali, inne oddziały oferują konkretne usługi odpowiednie dla lokalizacji. W centrali bank składa się głównie z dwóch oddziałów:

 1. Biznes
 2. WsparciePion biznesowy składa się z następujących działów:

  • Grupa Bankowości Korporacyjnej (CBG)
  • Rynki globalne (GM)Grupa Bankowości Instytucjonalnej (IBG)Bankowość detaliczna (CB)Usługi powiernicze (CUS)Pion Support zajmuje się obsługą ww. Działalności i składa się z następujących działów:

   • Operacje
   • Finanse, administracja i zarządzanie ryzykiemCentrum technologii informacyjnychDział zasobów ludzkichInformacje prawne i zgodnośćSprawy zewnętrzneKredytWszyscy pracownicy Standard Chartered Bank należą do wewnętrznego związku zawodowego znanego jako „Standard Chartered Bank Employees Union, którego klauzule są weryfikowane i uzgadniane co dwa lata.

    Struktura dowodzenia:

    Chartered Bank w Bangladeszu działa według hierarchicznego wzorca dowodzenia. Dyrektor generalny (CEO), David M. Fletcher podlega regionalnemu dyrektorowi generalnemu, MESA w Dubaju. Wszyscy kierownicy działów w centrali podlegają dyrektorowi generalnemu. Jednak w Chittagong, ponieważ istnieją dwa główne rodzaje działalności, na ich czele stoi kierownik lub starszy menedżer, który podlega bezpośrednio szefowi odpowiedniego oddziału w Dhace. Pion Custodial Service w centrali podlega Szefowi Bankowości Korporacyjnej.

    Biuro Dyrektora Generalnego:Standard Chartered oraz Standard Chartered Bank w Bangladeszu są kierowane przez Dyrektora Generalnego, który podlega biuru Regionalnego Dyrektora Generalnego na Bliski Wschód i Azję Południową (MESA). W wykonywaniu funkcji personelu CEO jest wspomagany przez różnych szefów, których funkcje zostały wymienione w następnym rozdziale.

    Szef Finansów i Administracji, który zajmuje się księgą główną, budżetem, scenariuszem finansowym banku, zarządzaniem ryzykiem i operacjami audytowymi.

    Kierownik ds. Kart nadzorujący działanie kart kredytowych.

    Szef bankowości detalicznej, który nadzoruje operacje bankowości detalicznej, takie jak sprzedaż i usługi, kredyty detaliczne, rozwój produktów i marketing produktów.

    Head of Corporate zajmuje się zarządzaniem relacjami, finansami korporacyjnymi itp.

    • Szef działu zasobów ludzkich zajmuje się planowaniem sukcesji, szkoleniami i sprawami przemysłowymi.
    • Head of Lending Management wspiera dział zarządzania kartami korporacyjnymi, detalicznymi i kredytowymi w ich operacjach pożyczkowych.Head of Global Markets zajmuje się wymianą walut, rynkiem pieniężnym i operacjami związanymi z aktywami.Head of International Services zajmuje się finansowaniem handlu, gwarancjami i bankowością korespondencyjną.Szef Operacji zajmuje się usługami wsparcia w zakresie kredytów bankowych, Użytkowników CBS, Skarbu, operacji SWIFT / TELEX itp. Bezpośrednio przed nim odpowiada Szef Działu Technologii.Zarządzanie:Celem Standard Chartered Bank jest bycie „bankierami pierwszego wyboru. W tym celu ogólne planowanie w organizacji odbywa się na poziomie centrali w Dhace przez Komitet Zarządzający (MANCO), na którego czele stoi CEO, w skład którego wchodzą szefowie biznesowi bankowości korporacyjnej, bankowości detalicznej, skarbu oraz pionów wsparcia. szefowie działów zasobów ludzkich, operacji i finansów. Spotykają się raz w miesiącu lub gdy zaistnieje szczególna sytuacja, aby zaplanować strategiczne decyzje. Podejmowanie decyzji, choć pozornie oparte na podejściu odgórnym, pozostawia miejsce na partycypację na poziomie kierowników działów, którzy są odpowiedzialni za planowanie swojego działu w ramach ogólnych wytycznych określonych przez MANCO.

     Wśród szerokich celów strategicznych są:

     • Tworzenie przyjaznego środowiska pracy
     • Modernizacja Systemu Informacji Zarządczej w celu osiągnięcia pełnej automatyzacji poprzez drastyczne ograniczenie pracy papierkowej w dłuższej perspektywie.Koncentracja na jakości usług i potrzebach konsumentów.Rekrutacja i utrzymanie wysokiej klasy, wydajnych pracowników.Inwestować w te systemy technologiczne, które będą unowocześniać i ulepszać usługi finansowe, orazTworzenie doskonałego wizerunku marki Banku. Działalność Standard Chartered Bank

      Grupa Bankowości KorporacyjnejStandard Chartered Bank oferuje swoim lokalnym klientom szeroki wachlarz usług finansowych. Wszystkie rachunki klientów korporacyjnych, które obejmują głównie czołowe lokalne i międzynarodowe firmy działające w Bangladeszu, mają przypisanego opiekuna, który utrzymuje regularny i bliski kontakt w celu zaspokojenia ich potrzeb. Szeroki zakres potrzeb pożyczkowych jest zaspokajany przez umiejętną i elastyczną obsługę

      • Finansowanie projektów i doradztwo inwestycyjne
      • Pożyczki konsorcjalneObligacje i gwarancjeLokalne i międzynarodowe produkty skarbowe
      • Finansowanie handlu w Standard Chartered Bank zajmuje się sprawami związanymi z działalnością handlową, w szczególności z usługami finansowania importu i eksportu. Niektóre z usług to:
      • Finansowanie handlu, w tym doradztwo, potwierdzanie akredytywy eksportowej i wystawianie akredytywy importowej, wspierane przez jej międzynarodowy oddział i sieć pożyczek korespondentów Gwarancja i gwarancje

       Możliwości finansowania projektów dla zastępowania importu i projektów zorientowanych na eksport

       Grupa Bankowości Instytucjonalnej:IBG Standard Chartered Bank oferuje szeroką gamę produktów i usług bankom i instytucjom finansowym. Posiada globalne powiązania z wiodącymi instytucjami bankowymi i agencjami poprzez sieć biur w 40 krajach. Bank oferuje pełen zakres usług rozliczeniowych, inkasowych oraz obsługi importu i eksportu. Bank oferuje misjom zagranicznym, organizacjom wolontariackim, konsultantom, liniom lotniczym, liniom żeglugowym i ich personelowi następujące usługi finansowe:

       • Rachunki bieżące zarówno w Taki, jak i w innych głównych walutach obcych
       • Wymienne konta Taka (fundusze te są swobodnie wymienialne na główne waluty międzynarodowe)Przekazy pieniężne w walucie lokalnej i obcej itp.v Bankowość detalicznaStandard Chartered Bank oferuje swoim klientom indywidualnym doskonałe usługi bankowości detalicznej obejmujące szeroką gamę produktów depozytowych i kredytowych. Pion bankowości detalicznej nieustannie stawia czoła wyzwaniom i wychodzi im naprzeciw, opracowując nowe produkty i usługi spełniające specyficzne wymagania lokalnego TU Bank oferuje całodobową usługę w Bangladeszu za pośrednictwem sieci bankomatów Moneylink i usług telefonicznej bankowości telefonicznej.

        Produkty i usługi Banku:Standard Chartered Bank posiada wysoko wykwalifikowaną, profesjonalną kadrę, która jest w stanie zarządzać i spełniać wszystkie wymagania banku. Każde konto jest przypisane do Account Managera, który osobiście się nim zajmuje i jest dostępny do dyskusji i zapytań, czy to pisze, telefonuje czy dzwoni. Usługi Banku są spersonalizowane i wsparte zaawansowaną informatyzacją.

        Poniższe akapity ilustrują podstawowe produkty i usługi Banku:

        Grupa Bankowości Korporacyjnej

        Zarządzanie gotówką:Standard Chartered jest uznanym czołowym dostawcą usług zarządzania gotówką na rynkach wschodzących. Nasze usługi zarządzania gotówką obejmują płatności lokalne i transgraniczne, windykację należności, zarządzanie informacjami, obsługę rachunków i zarządzanie płynnością zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i instytucjonalnych.

        Funkcje:

        • Efektywnie zarządzaj dostępnością środków klienta
        • Monitoruj i kontroluj przepływ funduszyRealizuj płatności na rzecz dostawców klienta terminowo i efektywnie kosztowo.Wykorzystaj każdą okazję inwestycyjną, aby zwiększyć swoje dochodyFinansowanie handlu:Standard Chartered posiada 140-letnie doświadczenie w finansowaniu handlu. Bank jest obecny w ponad 40 krajach, a także posiada rozległą sieć zagranicznych partnerów bankowych i korespondentów. Za jakość usług bank uzyskał akredytację ISO9002. Dedykowane systemy handlowe i płatnicze zapewniają profesjonalną realizację każdej transakcji, nawet w różnych walutach.

         Usługi powiernicze i rozliczeniowe:Połączenie doświadczenia w zakresie usług powierniczych i rozliczeniowych Standard Chartered z bezpieczeństwem wynikającym z bycia integralną częścią jednego z wiodących międzynarodowych banków na świecie zyskało imponującą bazę klientów, w tym wiodące instytucje z Ameryki Północnej, Europy i Azji.

         Bankowość elektroniczna:Standard Chartered oferuje klientowi kompleksowy zakres usług Cash Management. Niezależnie od tego, czy jest to instytucja finansowa, międzynarodowa korporacja, czy firma krajowa, aplikacja Bankowości Elektronicznej może obsługiwać pełen zakres potrzeb związanych z raportowaniem Cash Management i inicjowaniem transakcji. Zapewnia bezpieczne, niezawodne i efektywne połączenie między klientem a kontami klienta w dowolnym miejscu w sieci Standard Chartered.

         Pożyczka:Kredyt obrotowy, aby pomóc klientowi wywiązać się ze zobowiązań finansowych i efektywnie działać, bank oferuje pomoc w postaci kredytów obrotowych, kredytów w rachunku bieżącym, kredytów terminowych (w tym kredytów na nieruchomości i inne zadłużenie zabezpieczone), zabezpieczeń i rewolwerów.

         Rynki światowe:

         Zgodnie z najnowszą publikacją „Działalność banków i instytucji finansowych opublikowaną przez Departament Bankowości Ministerstwa Finansów Bangladeszu, Global Markets, Bangladesz jest pod względem transakcji walutowych na pierwszym miejscu wśród banków międzynarodowych i na czwartym miejscu wśród wszystkich banków. w Bangladeszu.

         Pion Skarbu Standard Chartered Bank posiada scentralizowany pokój transakcyjny w Dhace i składa się z dwóch następujących obszarów:

         Finansowanie strukturyzowane:Standard Chartered świadczy usługi globalnej grupy towarów, handlu strukturalnego i finansowania eksportu („Finansowanie strukturyzowane). Wiele instytucji finansowych wycofuje się z tych rynków. Standard Chartered wyróżnia się jako jedyny bank, który jest zaangażowany w finansowanie przepływów handlowych obsługiwanych przez Agencję Surowców i Kredytów Eksportowych.

         Funkcje:

         • Dostęp do ugruntowanej wiedzy specjalistycznej w zakresie finansów towarowych i chęć zaakceptowania ryzyka kredytowego związanego z zatwierdzonymi kontrahentami.
         • Dostęp do umiejętności strukturyzowania dla średnioterminowego finansowania na rynkach wschodzących i ograniczenia dostępności dla wielu krajów w Azji, Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Łacińskiej.
         • Obecność na wielu rynkach wschodzących, która ułatwia transakcje dzięki lokalnej wiedzy i zapewnieniu lokalnej infrastruktury bankowości komercyjnej.
         • Doświadczenie i zdolności do globalnego organizowania, gwarantowania i konsorcjum w całym obszarze finansowania strukturalnego.Obecnie klientowi są udzielane dwa rodzaje kredytów:

          Struktura pożyczki i syndykacja: ten instrument pomaga pożyczkobiorcom w zaspokojeniu znacznych potrzeb w zakresie finansowania, umożliwiając im dotarcie do banków najbardziej zainteresowanych udzieleniem pożyczek dla ich określonej branży, położenia geograficznego i struktury za pośrednictwem konsorcjalnych ofert dłużnych.

          Wymiana zagraniczna:Monitory Reutera umieszczone w Pionie Skarbu na bieżąco informują o zmianach kursów walut, a także zapewniają łatwy dostęp do informacji rynkowych. Usługa wymiany walut obejmuje:

          Kontrakty walutowe na tę samą wartość dnia, wartość następnego dnia lub transakcje spot

          Kontrakty terminowe: kontrakty walutowe w celu zabezpieczenia ryzyka kursowego.

          Kontrakty międzywalutowe: Klienci mogą handlować wieloma różnymi walutami.

          Analiza informacji: Departament Skarbu publikuje codzienne i cotygodniowe biuletyny walutowe, które zawierają analizy trendów walutowych i powiązanych kwestii. Od czasu do czasu prowadzone są dla klientów seminaria i warsztaty na tematy związane z wymianą walut. Klienci mogą również mieć dostęp do bazy danych banku przez całą dobę za pośrednictwem bankowości telefonicznej.

          Rynki pieniężne i inwestycje:Pion Skarbu Standard Chartered Bank jest liderem na lokalnym rynku instrumentów dłużnych, obejmującym zarówno krótko-, jak i długoterminowe niedopasowanie funduszy na rynku pieniężnym, i zajmuje czołową pozycję w zakresie rozwoju międzybankowego i rynkowego. Rynkiem pieniężnym zarządza się za pomocą narzędzi, takich jak międzybankowa stopa procentowa kupna, rządowe bony skarbowe o różnych terminach zapadalności oraz międzybankowe transakcje SWAPS. W przyszłości zostaną wprowadzone nowe instrumenty, takie jak repo i reverse repo, które zwiększą głębię rynku pieniężnego. Urządzenia takie jak telefon, dyktafon, pieniądze 2000, teleks, system pieczętujący, strażnik czasu, drzwi przesuwne, komputery, faks internetowy są używane w celu ułatwienia i przyspieszenia operacji dealerów w celu prowadzenia transakcji.

          Grupa Bankowości Instytucjonalnej (IBG):

          Pomaga lokalnym bankom, dbając o ich działalność transgraniczną za pośrednictwem światowej sieci Standard Chartered Bank. Poniżej przedstawiamy różnorodne produkty finansowe oferowane przez ten dział:

          Konta Vostro:IBG z Bangladeszu prowadzi rachunki Vostro instytucji bankowych i finansowych na całym świecie. Klienci prowadzący takie rachunki mogą dokonywać wpłat na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów Standard Chartered Bank, a także poprzez lokalne relacje korespondencyjne – Chartered Bank.

          Konta Nostro:Aby zwiększyć i promować działalność bankowości korespondenckiej na całym świecie, IBG prowadzi rachunki Nostro w bangladeskich bankach i instytucjach finansowych w prawie wszystkich oddziałach w globalnej sieci Standard Chartered Bank. Oddziały i spółki zależne Grupy zapewniają pełne usługi rozliczeniowe i płatnicze w Wielkiej Brytanii, USA, Hongkongu, Malezji, Singapurze i wielu krajach afrykańskich. Globalne usługi płatnicze są ułatwione dzięki sieci oddziałów obsługiwanych przez elektroniczne zarządzanie gotówką (dostępne w wybranych lokalizacjach), system transferu środków oraz członkostwo w SWIFT.

          Obsługa działalności Trade Finance:IBG oferuje swoim klientom pełen zakres usług dostępnych w ramach Trade Finance. Sieć Standard Chartered Bank w Chinach, na Dalekim Wschodzie, na Bliskim Wschodzie, subkontynencie indyjskim, Afryce, Wielkiej Brytanii i USA sprawia, że ​​SCB jest naturalnym wyborem korespondentów do doradzania, potwierdzania i negocjowania akredytyw na tych terytoriach.

          Bankowości detalicznej:

          Retail Banking zajmuje się usługami bankowymi dla osób fizycznych. Obejmuje następujące produkty i usługi banku:

          Rachunek bieżący:Dostosowany do potrzeb klientów indywidualnych i komercyjnych, rachunek bieżący SCB oferuje takie korzyści, jak bezpłatna książeczka czekowa, obsługa bankomatów, bankowość telefoniczna, dostęp do konta z dowolnego oddziału oraz natychmiastowy (bezpłatny) transfer środków pomiędzy naszymi oddziałami w kraju. Minimalny wymagany bilans otwarcia to Tk. 50 000.

          Niezależnie od salda, po każdych 12 miesiącach potrącana jest opłata w wysokości BDT 1150 jako opłata za związek

          Konto oszczędnościowe:Jest to zestaw najlepszych korzyści dostępnych na rynku, oferujący szeroką gamę bezpłatnych smakołyków dla naszych klientów detalicznych. Najbardziej atrakcyjną gratką są konkurencyjne wielopoziomowe stopy procentowe, które zapewniają wyższy zwrot z większych depozytów. Każdy, kto szuka możliwości zbudowania solidnej podstawy do oszczędzania, może skorzystać z naszego konta oszczędnościowego, które obejmuje następujące korzyści:

          Bezpłatna książeczka czekowa, karta debetowa i bankowość telefoniczna

          Dostęp do konta we wszystkich naszych oddziałach w Bangladeszu

          Możliwość złożenia wniosku – skrytka depozytowa, usługa płatności za media za pośrednictwem bankomatu oraz dowolny z naszych produktów do obsługi finansów osobistych.

          Odsetki od zdeponowanej kwoty są następujące:

          Oprocentowanie kwoty zdeponowanej

          Poniżej 1,00 000 BDT 0%

          Między 1,00 000 a 100 000 BDT 2,5%

          Powyżej 1000000 BDT 3%

          Przepisy dotyczące przepadku odsetek (wprowadzone w marcu 2006 r.)

          Minimalne saldo musi wynosić 1,00 000 BDT każdego dnia

          Nie można wypłacić więcej niż 10% kwoty depozytu lub 25000 BDT w zależności od tego, która z tych kwot jest mniejsza bez 7-dniowego powiadomienia.

          Dozwolone maksymalnie 2 transakcje tygodniowo.

          Stała wpłata:Idealny produkt do zagnieżdżania nadwyżki depozytu pod przyszłą inwestycję długoterminową. Stały depozyt SCB, znany ze swojej wysokiej wydajności, pomaga klientowi uzyskać maksymalny możliwy zwrot, oprócz następujących funkcji:

          Może być otwarty na okres 3 miesięcy, 6 miesięcy lub 12 miesięcy

          Warstwowe stopy procentowe, oferujące wyższe stawki za większe kwoty

          Odsetki płatne w terminie zapadalności

          Automatycznie odnawiana (z odsetkami lub bez)

          Może służyć jako zabezpieczenie przed pożyczkami osobistymi / komercyjnymiOd marca 2004 r. Oferowane są Lokaty Stałe na okres dwóch, trzech, czterech, pięciu lat.