Rozbijanie każdej sceny po napisach Marvela

Category: Jaki Sposób
17 lutego 2021

Ostrzeżenie: ten post zawiera spoilery dla wszystkich filmów z Marvel Cinematic Universe.

Marvel Studios całkowicie zmieniło sposób, w jaki oglądamy filmy. Każdy z ich filmów jest częścią „kinowego wszechświata, połączonego zestawu historii, które są niekompletne, chyba że fani obejrzą każdy wpis w dorobku studia. Istotną częścią udanej strategii Marvela, mającej na celu zbudowanie największego imperium filmowego na świecie, jest drażnienie przyszłych filmów w scenach w połowie lub po napisie pod koniec każdego filmu. Te sceny po napisie wzbudzają podekscytowanie kolejnym filmem i pokazują, jak może się on odnosić do tego, który właśnie widziałeś.

Ta strategia odniosła tak duży sukces, że prawie każdy wysokobudżetowy film – czy to spinoff, sequel czy prequel – jest teraz częścią „kinowego wszechświata, niezależnie od tego, czy będzie to uniwersum DC Comics, uniwersum Lego czy uniwersum Fast and Furious . A teraz normą jest przesiedzenie napisów końcowych do tych filmów, czekając na jakiś zwiastun, który zapowiedział, jaki film będzie następny. Dotyczy to nawet filmów niebędących superbohaterami, takich jak Vice .

Marvel nie wymyślił sceny po napisach końcowych: zwiastuny komediowe pojawiły się w napisach końcowych filmu Muppet (1979), Samolot! (1980) i Wolny dzień Ferrisa Buellera (1986). Niektóre filmy wykorzystywały nawet sceny do zamykania wątków z filmu, na przykład filmy Piraci z Karaibów z 2000 roku. Ponieważ franczyzy stały się podstawą hollywoodzkich filmów, w niektórych filmach pojawiały się nawet zwiastuny kolejnego filmu po filmie, na przykład pod koniec The Matrix Reloaded .

Ale Marvel wykorzystał scenę po kredytową, ponieważ nigdy wcześniej nie była używana. Począwszy od 2008 roku, sceny po kredytowe Marvel Studios zbudowane na podstawie wydarzeń z epickiego Avengers: Infinity War i nadchodzącej Avengers: Endgame. Przed tym długo oczekiwanym czwartym filmem o Avengersach, oto podział każdej sceny po napisach Marvela i ich wpływ na większą fabułę Marvel Cinematic Universe.

Iron Man (2008)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Pod koniec filmu Tony Stark (Robert Downey Jr.) deklaruje „Jestem Iron Manem w ogólnokrajowej telewizji. To sprawia, że ​​Nick Fury (Samuel L. Jackson) włamuje się do domu Starka na scenie po kredycie. „Myślisz, że jesteś jedynym superbohaterem na świecie? Fury pyta miliardera. Pan. Stark, stałeś się częścią większego wszechświata. Po prostu jeszcze tego nie wiesz . Następnie przedstawia się jako dyrektor SHIELD i mówi, że przyszedł porozmawiać o „inicjatywie Avengers.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tak. To pierwszy raz, gdy widzimy Nicka Fury’ego i słyszymy o SHIELD, organizacji antyterrorystycznej, która ostatecznie połączy Avengersów. Jeszcze zanim Marvel Studios rozpoczęło produkcję Iron Mana , planowali ostatecznie nakręcić film, w którym postacie z solowych filmów, takich jak Iron Man i Hulk, razem walczą z jednym złym facetem, jak to często bywa w komiksach. Fury użył słowa „wszechświat celowo: sugeruje widzom, że ten film zapoczątkuje cały Marvel Cinematic Universe.

Niesamowity Hulk (2008)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Bruce Banner (Edward Norton) uczy się, jak kontrolować swojego wewnętrznego Hulka poprzez medytację.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Nie. Marvel zastąpił Nortona Markiem Ruffalo i przestał robić solowe filmy Hulka. Studio chce, żebyś udawał, że ten film nie istnieje.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Tony Stark podchodzi do generała Rossa (William Hurt), który polował na Hulka przez cały film. Stark mówi, że program superżołnierza, który stworzył Incredible Hulk złoczyńca Abomination, „został umieszczony na lodzie z jakiegoś powodu. Później dowiadujemy się w Captain America: The First Avenger, że rząd stworzył Captain America (Chris Evans) w latach czterdziestych XX wieku przy użyciu podobnego serum. Następnie Tony mówi Rossowi: „Tworzymy zespół, drażniąc ostateczny film o Avengersach .

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezupełnie, ale jest to dalsze potwierdzenie, że film Avengers ma się wydarzyć. Pamiętaj, że w 2008 roku to była naprawdę wielka sprawa.

Iron Man 2 (2010)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Agent SHIELD Phil Coulson (Clark Gregg) wjeżdża na środek pustyni, wysiada z samochodu i dzwoni. „Sir, znaleźliśmy to – mówi. Kamera następnie przybliża młot Thora (Chris Hemsworth).

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tak, ponieważ tworzy model dla przyszłych scen po kredytowych Marvela. Ten moment został sfilmowany przez reżysera Thora, Kennetha Branagha, i bezpośrednio drażnił następny film we wszechświecie.

Thor (2011)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Przyjaciel Thora, dr Selvig (Stellan Skarsgrd), spotyka Nicka Fury’ego w laboratorium. Fury otwiera teczkę, aby odsłonić niebieską kostkę o „nieograniczonej mocy. W tle pojawia się Loki (Tom Hiddleston) i mówi: „Cóż, myślę, że warto to zobaczyć. Dr Selvig następnie powtarza słowa Lokiego. Niespodzianka! Psotny brat Thora Loki, który podobno zmarł pod koniec filmu, żyje dalej. I kontroluje to, co mówi i robi Selvig. Fury nie wydaje się być mądrzejszy, zostawiając kontrolowanego umysłem naukowca samego w pokoju z bardzo cennym przedmiotem.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Bardzo. Loki powróci jako główny czarny charakter w Avengers i postać pomocnicza w kilku przyszłych filmach. Po raz pierwszy przyjrzymy się także Tesseractowi, MacGuffinowi, który odgrywa kluczową rolę w Captain America: The First Avenger , The Avengers , Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War i Captain Marvel. Nie tylko ma ogromną moc, ale Tesserakt okazuje się Kamieniem Nieskończoności – jednym z kamieni, których Thanos używa do zniszczenia połowy całego życia we wszechświecie.

Kapitan Ameryka: Pierwszy mściciel (2011)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Pod koniec pierwszego filmu o Kapitanie Ameryce Steve Rogers, zamrożony od 1945 roku, budzi się w czasach współczesnych. Na scenie po napisach, Nick Fury zwraca się do niego z misją „ocalenia świata.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tak. Zasadniczo działa jako zwiastun zwiastuna dla Avengers.

Avengers (2012)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Widzimy, jak kosmita (uznawany za Inny) informuje tajemniczą postać, że Avengers chronili Ziemię przed Lokim i jego armią obcych. „Rzucanie im wyzwania to walka o śmierć – mówi Inny. Tajemnicza postać odwraca się i okazuje się, że jest Thanosem, fioletowym kosmitem granym przez Josha Brolina. On się śmieje. Okazuje się, że przez cały czas był za staraniami Lokiego, by przejąć Ziemię i dał Lokiemu armię w zamian za dostawę Tesseraktu.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezwykle. Thanos jest największym z wielkich złych. Będzie człowiekiem – błędem, obcym – za kurtyną w Guardians of the Galaxy i głównym złoczyńcą w Avengers: Infinity War . Co intrygujące, linia „zalotów śmierci sugeruje, że Marvel mógł początkowo rozważyć inny wątek dla Thanosa. W komiksach Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności, ponieważ jest zakochany w Śmierci – tak, fizyczna manifestacja śmierci – i chce zniszczyć wszechświat, aby zaimponować jej. Ostatecznie Marvel Studios zdecydowało, że ta historia jest zbyt daleko idąca dla filmów. Pisarze zmienili swoją motywację na zabijanie połowy całego życia we wszechświecie z niejasnych powodów środowiskowych.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

W oddzwonieniu do linii Shawarma Tony’ego wcześniej w filmie, super zespół superbohaterów siedzi i zjada shawarmę w ciszy.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Ani trochę. Ale zabawny fakt: reżyser Joss Whedon nakręcił tę scenę w noc przed premierą filmu i dodał w ostatniej chwili napisy końcowe. Chris Evans miał wówczas brodę do filmu Snowpiercer , więc musiał ukryć twarz za dłonią.

Iron Man 3 (2013)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Tony Stark wydaje się dzielić swoje problemy emocjonalne z terapeutą, ale kamera zamiast tego pokazuje śpiącego Bruce’a Bannera.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Podobnie jak większość fabuły Iron Man 3 , ta scena nie mogła być mniej ważna dla większego łuku Marvel Cinematic Universe.

Thor: Mroczny świat (2013)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Sojusznicy Thora Volstagg (Ray Stevenson) i Sif (Jaimie Alexander) odwiedzają Kolekcjonera ( najwięcej robi Benicio del Toro ). Dają mu Eter – czerwoną substancję, która dała moc złemu Malekithowi (Christopher Eccleston) z Mrocznego Świata . Volstagg wyjaśnia, że ​​Eter jest Kamieniem Nieskończoności i nie mogą go zatrzymać w Asgardzie, ponieważ inny Kamień Nieskończoności, Tesserakt, już tam jest. Po wyjściu Volstagga i Siffa Zbieracz złowieszczo mówi: „Jeden na dół, pięć do końca.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezwykle. Po raz pierwszy filmy potwierdzają, że zarówno Eter, jak i Tesserakt są Kamieniami Nieskończoności. Dowiadujemy się również, że w sumie jest sześć Kamieni Nieskończoności. Kolekcjoner – który wydaje się wyjątkowo niegodny zaufania – pojawi się ponownie w Guardians of the Galaxy i zaoferuje widzom całą niezbędną ekspozycję dotyczącą Kamieni Nieskończoności.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Romans Thora z naukowcem Jane (Natalie Portman) jest w centrum tego filmu. Dziwne jest więc, że ich związek nie został rozwiązany aż do tej sceny po napisach, podczas której Thor pojawia się w mieszkaniu Jane i całuje ją.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niestety nie. W Thor: Ragnarok dowiadujemy się, że ta dwójka zerwała.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Podczas filmu Kapitan Ameryka odkrywa, że ​​HYDRA przeniknęła do SHIELD. W scenie po napisach, agent HYDRY Baron von Strucker (Thomas Kretschmann) przewiduje, że Avengersi zaczną wyrywać ukryte kieszenie agentów HYDRY. Strucker trzyma berło Lokiego, które zawiera Kamień Umysłu, w swoim legowisku. Strucker ujawnia również, że ma dwóch mutantów, które stworzył w wyniku eksperymentów naukowych zamkniętych w bunkrze: Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) i Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson).

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tak. Avengersi przybywają do kryjówki Struckera w pierwszych minutach Avengers: Age of Ultron, aby odzyskać berło Lokiego i walczyć ze Scarlet Witch i Quicksilver. Scarlet Witch i Quicksilver ostatecznie dołączają do zespołu Avengers.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Nie było jasne, czy Bucky Sebastiana Stana – dawno zaginiony przyjaciel Capa, który przeszedł pranie mózgu – przeżył wydarzenia Zimowego Żołnierza . W tej scenie widzimy go odwiedzającego wystawę o Kapitanie Ameryce i oglądającego swoje zdjęcie z lat czterdziestych XX wieku.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tak. Walka Bucky’ego o pogodzenie przeszłości i pozbycie się prania mózgu HYDRY stanie się głównym wątkiem fabularnym Captain America: Civil War .

Strażnicy Galaktyki (2014)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

To scena tańca Baby Groota (głos Vin Diesel). Proszę, baw się dobrze.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

To ważne dla naszego dobrego samopoczucia emocjonalnego: Groot żyje! Drzewo-obcy pozornie poświęcił się, by uratować swoich rodaków pod koniec Guardians, ale teraz znowu rośnie. Do czasu Guardians of the Galaxy Vol. 2 premiery.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Cosmo, kosmiczny pies! Kaczor Howard! Wszelkiego rodzaju cudowne osobliwości z Marvel Comics uciekły, gdy pałac Kolekcjonera został zniszczony wcześniej w filmie, a teraz wędrują swobodnie.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Nie, głównie dostarcza ona pisanki dla fanów. Chociaż nasuwa się pytanie, czy Cosmo i Howard przeżyli pstryknięcie Thanosa?

Avengers: Age of Ultron (2015)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Po przedstawieniu się w scenie po napisach Avengers Thanos odzyskuje tajemniczą złotą rękawiczkę – którą teraz znamy jako Rękawicę Nieskończoności – ze skarbca, zanim groźnie oznajmił: „Dobra, zrobię to sam.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

No pewnie. Rękawica Nieskończoności pozwala Thanosowi władać mocą Kamieni Nieskończoności i ostatecznie zniszczyć połowę wszechświata w Wojnie Nieskończoności .

Sama scena nie jest całkowicie zgodna z fabułą Age of Ultron . W tym filmie oszalały robot o imieniu Ultron próbuje zniszczyć ludzkość (zanim ludzkość sama się zniszczy), ale nie udaje mu się. Thanos, podnosząc rękawicę, sugeruje, że miał jakiś związek z Ultronem (czego nie miał) lub że zniszczenie wszystkich Ziemian rozwiązałoby jego problem środowiskowy (czego nie zrobiłby, ponieważ ludzie stanowią niewielką część żywych istot we wszechświecie ).

Jeśli chodzi o miejsce, w którym ta scena pasuje do osi czasu Marvel Cinematic Universe, bracia Russo powiedzieli, że dzieje się to po tym, jak Thanos zabija mieszkańców Nidavellir i zmusza Eitri the Dwarf King (granego przez Petera Dinklage’a w Infinity War ) do wykucia rękawicy dla mu.

Ant-Man (2015)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Hank Pym (Michael Douglas) pokazuje swojej córce, Hope van Dyne (Evangeline Lily), prototyp nowego i ulepszonego kombinezonu Wasp.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

To ustanawia debiut Hope jako Osa w Ant-Man and the Wasp . O to chodzi.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

W tym, co okazuje się być klipem z Captain America: Civil War , Cap i jego kumpel Falcon (Anthony Mackie) postanawiają nie prosić Iron Mana o pomoc po wytropieniu Bucky’ego. Cap myśli, że są sami, ale Falcon ma na myśli innego sprzymierzeńca. „Znam faceta – mówi, odnosząc się do Ant-Mana (Paul Rudd).

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

UH Huh. Ta scena nie tylko zapowiada przepaść między Capem a Iron Manem w Civil War , ale także toruje drogę dla Ant-Mana, który ma zostać wprowadzony do Avengersów. Rola Ant-Mana w Marvel Cinematic Universe nie została jeszcze w pełni dopracowana, ale wydaje się prawdopodobne, że dołączy do Avengers w Endgame. Jest również zrozumiałe, że jego wiedza o wymiarze kwantowym będzie miała zasadnicze znaczenie dla ich sukcesu.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Cap i Bucky znaleźli drogę do Wakandy, gdzie Bucky postanowił wrócić do kriostazy, dopóki jego pranie mózgu nie zostanie całkowicie odwrócone. T’Challa (Chadwick Boseman), znany również jako Czarna Pantera, zapewnia Capowi, że Wakandanie zrobią wszystko, co w ich mocy, aby chronić jego przyjaciela.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Raczej. Podczas gdy po raz pierwszy widzimy Wakandę – która stanie się głównym polem bitwy w Infinity War – klip w większości przedstawia jedynie scenę Czarnej Pantery (a także pojawienie się Bucky’ego w jednej ze scen po napisach).

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Podczas filmu Tony Stark daje Peterowi Parkerowi (Tom Holland) nowy, fantazyjny kostium Spideya, który zastąpi jego domowy kostium. W scenie po napisach, Peter miesza się z internetowymi strzelankami skafandra, podczas gdy ciocia May (Marisa Tomei) pyta go o podbite oko. Odkrywa, że ​​ma teraz moc emitowania Pajęczego Sygnału i na ekranie pojawiają się słowa „Spider-Man powróci.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezbyt. To głównie drażni samotną wycieczkę Spider-Mana w Spider-Man: Homecoming .

Doktor Strange (2016)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

W innej scenie zaczerpniętej z nadchodzącego filmu Marvel Cinematic Universe – tym razem Thor: Ragnarok – Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) oferuje pomoc Thorowi w znalezieniu jego ojca, Odina (Anthony Hopkins), aby zapewnić szybki powrót Lokiego do Asgardu.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezbyt. Zapowiada ekspansję roli Doktora Strange w Marvel Cinematic Universe, poczynając od pojawienia się w Thor: Ragnarok .

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Podczas filmu Jonathan Pangborn (Benjamin Bratt) przekonuje Stephena Strange’a do odszukania Przedwiecznego (Tilda Swinton), ujawniając, że wyleczył swój paraliż magią, której nauczył się w Kamar-Taj. Na scenie po napisach, były instruktor Kamar-Taj, Karl Mordo (Chiwetel Ejiofor), pojawia się w warsztacie Pangborna, aby ukraść jego magię, pozostawiając go ponownie sparaliżowanego.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Ponieważ nie pojawił się w Infinity War , możemy tylko założyć, że Mordo będzie głównym złoczyńcą w Doctor Strange 2 .

Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Podczas testowania kontrolowanej przez gwizdek strzały Yaka, którą odziedziczył po Yondu (Michael Rooker), Kraglin (Sean Gunn) przypadkowo kieruje ją prosto do Draxa (Dave Bautista).

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Nie całkiem. Ale może to przygotować grunt dla Kraglina do odegrania większej roli w Guardians of the Galaxy Vol. 3 .

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Po śmierci Yondu w filmie, Stakar Ogord (Sylvester Stallone) ponownie składa swoją starą ekipę, składającą się z Alety Ogord (Michelle Yeoh), Charliego 27 (Ving Rhames), Krugarra i Mainframe (robota, którego głos głosił Miley Cyrus). Postanawiają ponownie walczyć z przestępczością.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Marvel nie ujawnił jeszcze, czy ta grupa pojawi się w jakichkolwiek przyszłych filmach, ale w komiksach wszyscy byli członkami oryginalnego zespołu Guardians of the Galaxy.

Co dzieje się w trzeciej scenie po napisach końcowych?

Ayesha (Elizabeth Debicki), Najwyższa Kapłanka Władcy, staje w obliczu gniewu swojego ludu, gdy nie udaje jej się schwytać Strażników Galaktyki po tym, jak ich ukradli. Ayesha ujawnia, że ​​stworzyła wspaniałą broń. „To, moje dziecko, jest następny krok w naszej ewolucji: potężniejszy, piękniejszy, zdolniejszy do zniszczenia Strażników Galaktyki. Myślę, że nazwę go Adam .

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Prawdopodobnie. Adam Warlock jest ważną postacią w Marvel Comics i prawdopodobnie będzie antagonistą w Guardians of the Galaxy Vol. 3 obok Ayeshy.

Co dzieje się w czwartej scenie po napisach końcowych?

Star-Lord (Chris Pratt) upomina nastoletniego Groota, że ​​nie sprzątał swojego pokoju.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Wcale nie, ale przynajmniej Star-Lord wreszcie trochę dojrzewa.

Co dzieje się w piątej scenie po napisach końcowych?

Stan Lee raczył Obserwatorów – obcą rasę, która obserwuje wydarzenia we wszechświecie, ale przysięga, że ​​nigdy nie będzie wtrącać się – historiami z jego przeszłości. W scenie po napisach, Obserwatorzy porzucają Lee na planecie.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Wcale nie, chociaż niektórzy fani przypuszczają, że Lee grał obserwatora we wszystkich filmach Marvela.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Adrian Toomes, znany również jako Vulture (Michael Keaton), zostaje skonfrontowany w więzieniu z byłym współpracownikiem o imieniu Mac Gargan (Michael Mando). Mac mówi Toomesowi, że obwinia Spider-Mana za swoje obrażenia i pyta Toomesa, czy zna tożsamość Spider-Mana. Toomes kłamie i mówi, że nie.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Potencjalnie. W komiksach Mac Gargan staje się złoczyńcą Spider-Mana Scorpionem – łuk, który prawdopodobnie trafi na duży ekran, biorąc pod uwagę tatuaż Maca ze skorpionem w tej scenie po napisach. Interakcja sugeruje również, że Vulture chce wziąć na siebie Spideya. Pojawienie się dwóch postaci sugeruje również, że Disney lub Sony planują nakręcić film Sinister Six o sześciu wrogach Spider-Mana, którzy łączą siły, by go pokonać. Vulture i Scorpion prawdopodobnie byliby częścią tego zespołu.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Przez cały powrót do domu Peter Parker i jego przyjaciele przesłuchują w klasie ogłoszenia o służbie publicznej napisane przez Kapitana Amerykę. W tej scenie Kapitan Ameryka oferuje publiczności ostatnie oświadczenie: „Jestem tutaj, aby porozmawiać z wami o jednej z najcenniejszych cech, jakie może posiadać uczeń lub żołnierz: cierpliwości. Czasami cierpliwość jest kluczem do zwycięstwa. Czasami prowadzi to bardzo niewiele i wydaje się, że nie jest tego warte. Zastanawiasz się, dlaczego tak długo czekałeś na coś tak rozczarowującego .

Następnie odwraca się do kogoś poza kamerą i pyta: „Ile jeszcze z nich?

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Wcale nie, ale jest to ostateczny flex twórców Marvel Cinematic Universe: wiedzą, że mogą sprawić, że kinomani zaczekają na swoich miejscach na wszystko – a nawet wyśmiewają się z nich za to – i nadal będą namawiać fanów. wrócić po więcej.

Thor: Ragnarok (2017)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Thor i Loki rozmawiają o powrocie na Ziemię teraz, gdy ich ojczyzna Asgard została zniszczona. Następnie widzą gigantyczny statek wyprzedzający ich kapsułę ratunkową.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezwykle. Ta scena prowadzi bezpośrednio do pierwszej sceny Wojny Nieskończoności , w której Thanos i jego sługi wchodzą na statek Thora, zabijają Lokiego i Heimdalla oraz kradną Tesserakt, Kamień Nieskończoności.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Grandmaster (Jeff Goldblum) mówi wściekłym kosmitom na swojej planecie, że ich rewolucja zakończyła się sukcesem. „Odegrałem w tym dużą rolę, ponieważ nie można mieć rewolucji bez kogoś do obalenia – mówi. „To remis.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tak nie jest, ale zawsze cieszymy się, że w naszym życiu jest więcej Jeffa Goldbluma.

Czarna Pantera (2018)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

T’Challa mówi ONZ, że po raz pierwszy w historii Wakandy będą dzielić się swoimi ukrytymi zasobami i wiedzą ze światem zewnętrznym. W prawdopodobnie najbardziej politycznym oświadczeniu, jakie kiedykolwiek padło w filmie Marvela, T’Challa mówi: „Więcej nas łączy niż dzieli. W czasach kryzysu mądrzy budują mosty, a głupi bariery .

Ktoś pyta z całym szacunkiem, czym kraj taki jak Wakanda ma się dzielić ze światem. T’Challa, który wie, że Wakanda jest potajemnie najbardziej zaawansowanym technologicznie krajem na świecie, uśmiecha się.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Tylko w ten sposób ustanawia fakt, że Avengers będą mogli podróżować (i walczyć) do Wakandy w Infinity War . Obietnica, że ​​Wakanda pomoże reszcie świata, prawdopodobnie również wpłynie na Black Panther 2 .

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Bucky Barnes – bez ramienia robota – wyłania się z chaty w Wakandzie. Dziękuje siostrze T’Challa, Shuri (Letitia Wright) za wyleczenie go.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Raczej. Teraz wiemy, że Bucky wrócił do swojego starego, sprzed wyprania mózgu i jest gotowy do walki z Thanosem w następnym filmie.

Avengers: Infinity War (2018)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Nick Fury i Maria Hill (Cobie Smulders) prawie wpadają w wypadek samochodowy. Kiedy szukają kierowcy w drugim samochodzie, nikogo tam nie widzą. Potem widzą katastrofę helikoptera i Maria zaczyna znikać. Fury wyciąga sygnał dźwiękowy i zaczyna pisać wiadomość, gdy zaczyna się rozpadać – przerywaną słowem „Motherf-cker. Sygnał dźwiękowy ląduje na ziemi i pokazuje charakterystyczny symbol Kapitana Marvela.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezwykle. W tej scenie dowiadujemy się, że Fury miał jakąś przyjaźń z Kapitanem Marvelem (Brie Larson), która zostanie rozwinięta w filmie fabularnym Captain Marvel. To także pierwsza ważna wskazówka, że ​​Captain Marvel odegra również ważną rolę w Avengers: Endgame .

Ant-Man and the Wasp (2018)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Osa, Hank Pym i zaginiona żona Pyma Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) wysyłają subatomowego Ant-Mana do Wymiaru Kwantowego na eksperyment. Janet ostrzega Ant-Mana: „Nie daj się wciągnąć w wir czasowy. Nie będziemy w stanie cię uratować .

Kiedy Ant-Man jest w Królestwie Kwantowym, jego radio gaśnie. Kamera błyska poza Królestwem Kwantowym, gdzie Osa, Hank i Janet obrócili się w pył. Wydaje się, że Ant-Man utknął w Królestwie Kwantowym.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Niezwykle. Ta scena oferuje szereg wskazówek, jak mogą się rozegrać wydarzenia z Avengers: Endgame . Ant-Man często pojawia się w zwiastunach gry Endgame . Ale teasery nie wskazują, w jaki sposób uciekł z Królestwa Kwantowego. Może to mieć jednak coś wspólnego z podróżami w czasie.

Janet wspomina, że ​​ludzie podróżujący w Królestwie Kwantowym mogli zostać wciągnięci w wir czasu. Nie jest jasne, co to oznacza, ale ten komentarz może sugerować, że naukowcy mogą wykorzystać Królestwo Kwantowe do opanowania podróży w czasie. Fani spekulowali, że Avengers będą musieli cofnąć się w czasie, aby powstrzymać Thanosa przed pstryknięciem palcami. Czy Ant-Man może zaoferować im rozwiązanie? Może rzeczywiście dał się złapać w wir czasu, który mógłby pomóc Avengersom.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

Na bębnach gra gigantyczna mrówka.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

W tym momencie, kto wie? Może gigantyczna mrówka odegra kluczową rolę w Avengers: Endgame . Wszystko może się zdarzyć.

Kapitan Marvel (2019)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Avengersi odzyskali oszukany pager, który Kapitan Marvel dał Fury’emu. Pager przestaje wysyłać sygnał i postanawia go ponownie uruchomić. „Chcę wiedzieć, kto jest na drugim końcu – mówi Black Widow. Kiedy się odwraca, prawie wpada na samą kapitan Marvel, która pyta: „Where’s Fury?

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Zdecydowanie. To pierwsze prawdziwe potwierdzenie, że Captain Marvel rzeczywiście pojawi się w Avengers: Endgame. W rzeczywistości wydaje się, że wejdzie do walki bardzo wcześnie, wkrótce po tym, jak Avengers uciekają do ich siedziby kilka godzin lub dni po pstryknięciu Thanosa.

Co dzieje się w drugiej scenie po napisach końcowych?

W latach 90. kot Gęś – cóż, właściwie Flerken – pluje Tesseraktem, który nosił w swoim brzuchu, na biurko Nicka Fury’ego.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Raczej. W Captain Marvel dowiedzieliśmy się, że stary mentor Carol Davners wykorzystał moc Tesseraktu do stworzenia superszybkiego statku. Gęś chroniła Tesserakt przed złymi kosmitami Kree, połykając go w całości. Teraz kładzie go na biurku Nicka Fury’ego, zasadniczo przekazując Kamień Nieskończoności SHIELD

Wiemy ze sceny po napisach w Thor, że SHIELD zdobyła Kamień Nieskończoności gdzieś pomiędzy wydarzeniami z Captain America: The First Avenger i Thor . Teraz fani wiedzą, jak to się stało.

Avengers: Endgame (2019)

Co dzieje się na scenie po napisach?

Nie ma sceny po napisach dla Avengers: Endgame . Słychać jednak brzęczenie metalu, wydobyte ze sceny w pierwszym filmie Iron Mana, kiedy Tony Stark konstruuje kombinezon, od którego wszystko się zaczęło. Oddzwonienie jest wyrazem uznania dla wkładu Downey Jr. w franczyzę.

Czy ta scena ma znaczenie w Marvel Cinematic Universe?

Scena nie wpisuje się w fabułę przyszłych filmów, ale ma rezonans emocjonalny. Iron Man rozpoczął Marvel Cinematic Universe. Śmierć Tony’ego Starka pod koniec Avengers: Endgame i wycofanie się Roberta Downeya Jr. z serii oznacza koniec pewnej ery.

Spider-Man: Daleko od domu (2019)

Co dzieje się w pierwszej scenie po napisach końcowych?

Peter Parker takes MJ on their first date: swinging around the city together. They land in Times Square just as a news anchor announces on one of the screens that an anonymous source has leaked a video of Mysterio’s last moments. The news network plays the video that was no doubt sent to them by the henchman of Jake Gyllenhaal’s villain Mysterio (who has since died during a fight with Spider-Man).

In the footage, Mysterio claims that Spider-Man is attacking him and that Spidey has plans to kill anyone who tries to take Iron Man’s place. The footage has been recut to make it seem as if Spider-Man ordered an army of drones to execute a group of citizens through Iron Man’s AI technology EDITH. In reality, Spider-Man canceled that order. Mysterio has set him up.

Jay Jonah Jameson (J.K. Simmons reprising his role as the Spidey-hating editor from the Sam Raimi Spider-Man movies) then appears onscreen to reveal that his newspaper The Daily Bugle can exclusively report the true identity of Spider-Man: Peter Parker.

Does this scene matter in the Marvel Cinematic Universe?

Absolutely. Spider-Man: Far From Home spent a lot of time meditating on what a post-Iron Man world might look like. Peter seems the obvious inheritor to the throne and spends the movie reckoning with the responsibility that has been foisted upon him. Several scenes parallel those of the original Iron Man movie: Peter wears Iron Man’s sunglasses, borrows some of his tech and even builds a new suit to the tune of Tony Stark’s favorite song. This ending, too, mirrors the ending of the first Iron Man movie: In that film, Tony Stark reveals during a press conference that he is Iron Man. Now, Spider-Man has been outed too, albeit against his will.

That revelation sets up the events of the next movie. Back in Spider-Man: Homecoming, a villain played by Michael Mando named Mac Gargan (a.k.a. Scorpion) swore that if he ever found out Spider-Man’s identity he would hunt the hero down. Now, all of New York’s supervillains know that Peter Parker is the boy behind the mask. In all likelihood, Scorpion, Vulture (Michael Keaton) and other villains (perhaps the Sinister Six?) will team up to pursue Peter Parker and the people he loves in the next movie.

What happens in the second post-credits scene?

Throughout the movie, Spider-Man has conferred with SHIELD Agents Nick Fury and Maria Hill. But in this second scene, the two characters transform into Skrulls, the shape-shifting alien species from Captain Marvel. We discover that Nick Fury has enlisted Talos, the ostensible villain but actual good guy from that movie, to impersonate him on earth.

Talos calls the real Nick Fury. People keep asking me where the Avengers are, and I don’t know what to say to that, he says, panicked. Fury looks to be taking the call on the beach. But then the camera zooms out to reveal that Fury is in fact on a space station filled with Skrulls, likely the new headquarters for SHIELD as the organization prepares to take on increasingly galactic threats.

Does this scene matter in the Marvel Cinematic Universe?

Definitely. There have always been MCU characters who dwell in space: Thor and the Guardians fo the Galaxy, for instance. But most of the Avengers movies have taken place primarily on earth and dealt with threats on that planet. After the fight with Thanos, Nick Fury has realized that the most dangerous threats lie among the stars, and he is turning his attention there. So, too will the MCU.

Many of the upcoming MCU films will likely be set primarily in space: Captain Marvel 2, Guardians of the Galaxy Vol. 3 and The Eternals among them. A more space-centric focus could also set up a Fantastic Four movie, since that comic centers on a group of scientists who gain their superpowers during a space mission gone wrong.

That means that Spider-Man may also have to expand his territory from New York City to the planet as a whole. He’ll have help from other earth-bound heroes like Black Panther and Shang-Chi.