Sprzedaż i handel: jak wymienić swoje bitcoiny

Category: Jeśli Jednak
17 lutego 2021

12 kwietnia 2018 16:38 EDT

W zależności od tego, co rozumiesz przez „handel, istnieje wiele kuszących powodów, aby włamać się do świata handlu bitcoinami. Po przeprowadzeniu badań nad bitcoinem możesz pomyśleć, że osiągnął szczyt i że jeśli sprzedasz teraz swoje monety, osiągniesz najlepszy możliwy zysk. Może zaintrygowała Cię nowa, rosnąca kryptowaluta i chcesz wymienić na nią część swoich bitcoinów, dywersyfikując swój portfel kryptowalut. Albo możesz po prostu chcieć wyjść z gry bitcoin i zdecydować, że nadszedł czas, aby to wszystko sprzedać.

Niezależnie od powodu, istnieją sposoby na sprzedaż i handel bitcoinami, aby spełnić Twoje potrzeby. To właśnie sprawia, że ​​jest tak interesujący dla ludzi w świecie bitcoinów: jeśli nie jesteś zadowolony z wydobywania bitcoinów, wydawania ich lub biernego trzymania w nadziei, że cena wzrośnie, możesz traktować to jak akcje. Jeśli handlujesz kontraktami futures na bitcoiny, możesz nawet włączyć bitcoiny do dosłownej giełdy!

Oczywiście może to też być uciążliwe. Sprzedaż bitcoinów może wymagać większego zaangażowania niż zwykłe kupowanie ich w telefonie. A jeśli myślałeś, że inne akcje są niestabilne, ryzykowne i nieprzewidywalne, po prostu poczekaj, aż spędzisz godzinę na śledzeniu wzrostów i spadków bitcoina. Znalezienie idealnego czasu na sprzedaż jest wystarczająco trudne przy niezawodnych akcjach, nie mniejszych, których wartość waha się od około 1000 USD na początku roku do ponad 19 000 USD pod koniec tego samego roku.

Świat handlu kryptowalutami jest wciąż całkiem nowy. Ten artykuł nie jest zaleceniem, aby rozpocząć handel bitcoinami. Jeśli jednak już zdecydowałeś, że jesteś zainteresowany, ważne jest, aby wiedzieć, w co się pakujesz i jak zająć się handlem bitcoinami.

Czym są kontrakty CFD na Bitcoin?

Omawiając sposoby inwestowania w bitcoin, wspomniałem o kontraktach terminowych na bitcoin. Dzięki nim możesz zasadniczo obstawiać na rynku i jaka będzie cena bitcoina w przyszłości. Kontrakty te są rozliczane gotówką iz pewnością są jednym ze sposobów handlu bitcoinami. Istnieje również inny rodzaj instrumentu pochodnego, z którego niektórzy wolą korzystać podczas handlu: Kontrakt na różnicę bitcoin, bardziej znany jako CFD.

Dzięki CFD ponownie inwestujesz w to, gdzie zmierza cena bitcoinów, bez konieczności pobierania portfela bitcoin lub zajmowania się giełdą bitcoinów i potencjalnie nieuczciwymi sprzedawcami. Zamiast tego handlujesz wartością bitcoina, skracając (zakładając, że cena spadnie) lub zajmując pozycję długą (zakładając, że cena wzrośnie).

Ludzie, którym udało się wykorzystać kontrakty CFD, często to robili, ponieważ handlowali na marginesie, płacąc niewielki wymagany depozyt za pełną wartość. Jeśli Twój instynkt się opłaci, a cena bitcoina pójdzie tak, jak myślałeś, może to oznaczać duży zwrot z tej początkowej inwestycji. Ale lepiej, żebyś miał rację; zwiększona dźwignia niewielkiej marży oznacza, że ​​straty mogą być znacznie większe niż w przypadku pierwszej inwestycji.

Kolejny ważny aspekt kontraktów CFD: są one realizowane przez brokerów. Musisz upewnić się, że współpracujesz z szanowanym i godnym zaufania brokerem – takim, który faktycznie może Ci zapłacić, jeśli są Ci winne pieniądze.

Handel bitcoinami za pośrednictwem kontraktów CFD jest niezwykle ryzykowny – nawet przy zwykłych standardach ryzyka bitcoina. Zły ruch może bardzo szybko przerodzić się w druzgocącą stratę.

Wymiana bitcoinów na inne kryptowaluty

Ponieważ kontrakty CFD stwarzają takie ryzyko, niektórzy mogą po prostu zdecydować, że lepiej jest posiadać własne bitcoiny. A ci, którzy chcą handlować jak akcjami, nadal mają wiele opcji.

Bitcoin ma już prawie dekadę, a za nim stoją setki, jeśli nie tysiące innych kryptowalut, które wyrosły, próbując z nim konkurować. Niektórzy konkurenci stali się ostoją wiadomości o kryptowalutach, ale żadna z nich nie dorównała jeszcze wartości bitcoina.

Jeśli myślisz, że kryptowaluty to przyszłość, lub po prostu fascynuje Cię jedna lub dwie konkretne z nich, istnieją sposoby na wymianę za nie niektórych swoich bitcoinów. Musisz upewnić się, że masz odpowiednie portfele bitcoin i korzystać z odpowiednich giełd bitcoin, w zależności od tego, które kryptowaluty wybierzesz; nie wszystkie są tak uniwersalne na giełdach jak bitcoin.

W poprzednich artykułach dotyczących bitcoinów omawialiśmy inne popularne kryptowaluty, w które można by również zainwestować, takie jak Ethereum, Ripple i Litecoin. Istnieją inne wysoko cenione kryptowaluty, takie jak Bitcoin Cash i Dash (z których każdy może pochwalić się znacznie szybszym czasem transakcji niż bitcoin), które można wziąć pod uwagę.

Właściciele bitcoinów, którzy używają Coinbase jako swojego portfela, używają własnej giełdy Coinbase, GDAX, do kupowania i sprzedawania swoich kryptowalut. Jeśli masz bitcoiny w portfelu Coinbase, GDAX wymienia również Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin. Przejdź do GDAX i zaloguj się za pomocą swoich danych. U góry strony kliknij „Wybierz produkt i wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić za pomocą bitcoin, wybierając BCH / BTC, ETH / BTC lub LTC / BTC. W lewej części strony znajdują się opcje Market, Limit i Stop. Wprowadzenie kwoty BTC, którą chcesz wydać na rynek i naciśnięcie przycisku Kup, umożliwia natychmiastowy zakup po aktualnych cenach rynkowych. Limit próbuje złożyć zamówienie po określonej cenie lub lepszej. Zlecenie Stop staje się aktywne po osiągnięciu określonej ceny i masz możliwość, aby było to zlecenie rynkowe lub zlecenie z limitem.

Popularna giełda Bitfinex ma podobne instrukcje i umożliwia wymianę BTC na Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. W rzeczywistości oferuje znacznie więcej kryptowalut do handlu – w rzeczywistości dziesiątki z nich. Bitfinex oferuje również kilka innych opcji dla twoich zamówień, takich jak OCO, czyli jedno anuluje inne – składanie pary zamówień ze zrozumieniem, że jeśli jedno zamówienie zostanie zrealizowane, drugie jest natychmiast anulowane. Gemini i Poloniex to dwie inne dość znane giełdy bitcoinów, które pozwalają handlować za ethereum, podczas gdy Kraken oferuje również Dash i Ripple. Opłaty handlowe różnią się w zależności od wymiany.

Jak zawsze, żadna z nich nie jest zaleceniami dla giełd bitcoinów, a jedynie listy znanych. Zbadaj powodzenie i bezpieczeństwo każdej wymiany, którą jesteś zainteresowany; wiele zostało zhakowanych wcześniej.

Przesyłanie bitcoinów z portfela do portfela

W zależności od posiadanego portfela i waluty, którą chcesz handlować, może być konieczne przeniesienie bitcoinów do innego portfela. To trochę denerwujące, ale nie tak niewygodne, jak mogłoby się wydawać. Coinbase umożliwia przelewy zarówno na komputer, jak i przez telefon.

Po skonfigurowaniu nowego portfela w innym miejscu wybierz portfel Coinbase, z którego chcesz wysyłać, kliknij przycisk Wyślij (znajdujący się po kliknięciu papierowego samolotu w aplikacji na iOS lub „+ w systemie Android), wprowadź liczbę bitcoinów do wysłania oraz adres e-mail lub portfela, na który chcesz wysłać, a następnie potwierdź swoje dane przed wysłaniem. Na telefonie komórkowym możesz również użyć kodu QR swojego innego portfela do wysyłania bitcoinów.

Jak sprzedawać bitcoiny

Może kiedy masz na myśli zamiar handlu bitcoinami, po prostu chcesz je sprzedać. Myślisz, że osiągnął szczyt i nigdy nie dostaniesz lepszej inwestycji, lub myślisz, że równie dobrze możesz wycofać się teraz, zanim straty się pogorszą. A może po prostu stresujące jest obserwowanie, jak bitcoin nieustannie wystrzeliwuje i upada, i po prostu chce ponownie użyć pieniędzy.

Niezależnie od przyczyny, sprzedaż bitcoinów nie jest trudna. Wiele sposobów kupowania bitcoinów jest podwójnych jako miejsce, w którym możesz je sprzedać. Wszystkie wymienione powyżej giełdy pozwolą Ci również sprzedawać bitcoiny. Niektóre drobne szczegóły mogą się różnić, ale ogólna lista instrukcji na tych giełdach dotyczących sprzedaży BTC za USD to:

Kliknij „Sprzedaj na giełdzie.

Określ portfel, z którego chcesz sprzedawać bitcoiny i kwotę, którą chcesz wystawić na sprzedaż.

Wybierz, gdzie chcesz wpłacić pieniądze; często jest to konto bankowe, które zostało już połączone z portfelem przy pierwszej rejestracji.

Potwierdź swoje dane przed złożeniem zamówienia sprzedaży.

Czas, jaki zajmie, zanim środki trafią na Twoje konto bankowe, będzie zależeć od tego, jak długo trwa sprzedaż i jak zajęta jest wymiana podczas przetwarzania.

Witryny do bezpośredniego handlu, takie jak LocalBitcoins i Paxful, łączą kupującego i sprzedającego bezpośrednio, bez dodatkowych stron trzecich. Kupujący wpłaca pieniądze na konto bankowe sprzedającego i po okazaniu dowodu sprzedawca może wysłać bitcoiny ze swojego portfela do kupującego. Niektóre witryny do bezpośredniego handlu oferują inne metody płacenia lub przyjmowania pieniędzy, w tym karty podarunkowe i kody kart podarunkowych, PayPal i Venmo.

Pomysł, aby nie potrzebować wymiany innej firmy, może być kuszący, zwłaszcza jeśli martwisz się o ich bezpieczeństwo. Ale transakcje bezpośrednie wiążą się również z dużym ryzykiem. Kontaktując się bezpośrednio z kupującym, pozostawiają ci metodę handlu, w tym potencjalne wymiany osobiste, które są niezwykle ryzykowne w przypadku nieznajomego. Niektóre z tych metod mogą być również irytujące, frustrujące i bardziej czasochłonne niż preferowane, a jeśli kupujący jest niewiarygodny, może to potrwać jeszcze dłużej, jeśli w ogóle uda się je sprzedać.

W zależności od twoich preferencji dotyczących różnych czynników, jeśli chodzi o sprzedaż, prawdopodobnie znajdziesz sposób, który będzie odpowiadał temu, czego chcesz. Po prostu sprawdź, jak radzi sobie bitcoin, zanim dokonasz sprzedaży. Nigdy nie wiadomo, gdzie to będzie w danym dniu. Albo godzinę. Albo minuta.