Stawki pożyczek SBA i sposób ich działania

Category: Która Jest
17 lutego 2021

Aktualizacja: 12 lipca 2020 r

Jedną z największych zalet Small Business Administration jest stopa procentowa poniżej rynkowej stopy procentowej. Są szanse, że będziesz w stanie uzyskać pożyczkę o oprocentowaniu niższym od konkurencji z tego prostego powodu, że agencja rządowa nakłada limit na to, ile pożyczkodawcy mogą pobierać. Nie oznacza to, że nie możesz uzyskać dostępu do finansowania po atrakcyjnej stopie procentowej w innym miejscu. Oznacza to po prostu, że jest to jedna z cech charakterystycznych pożyczki SBA.

Formuła jest prosta, ale oprocentowanie kredytów SBA nie jest obniżone i suche. Wahają się w oparciu o tzw. Pierwszą stawkę. Oprocentowanie kredytów SBA może się różnić w zależności od produktu. W zależności od miesiąca, w którym otrzymujesz pożyczkę SBA, zabezpieczona stopa procentowa może się łatwo zmieniać. Na przykład w wyniku spowolnienia gospodarczego wynikającego z pandemii COVID-19 znajdujemy się obecnie w środowisku o niskim wskaźniku. To nadaje się do tańszych produktów SBA w porównaniu z poziomami sprzed roku.

Przeanalizujmy, czego możesz się spodziewać po oprocentowaniu kredytów SBA.

Prime rate +

Stawki pożyczek SBA oparte są na systemie dwutorowym. Ale nie pozwól, aby to zniechęciło Cię do złożenia wniosku, ponieważ jest to korzystne dla właściciela firmy. Pierwsza to podstawowa stopa procentowa, która jest określana przez Rezerwę Federalną i opiera się na warunkach ekonomicznych. Wall Street Journal śledzi te kursy, które są publikowane pierwszego dnia każdego miesiąca.

Jakie są obecne stawki pożyczek SBA?Od czerwca 2020 roku Prime Rate waha się na poziomie 3,25%, w porównaniu do 5,5% w czerwcu 2019 roku.

Druga warstwa dotyczy stawki, którą SBA umożliwia pożyczkodawcom, którzy ułatwiają jej pożyczki, pobieranie opłat. Agencja rządowa określa limit dla tej części oprocentowania kredytów SBA. W tym miejscu, oprócz okresu i kwoty, pojawia się konkretna pożyczka, o którą się ubiegasz.

SBA 7 a) stopy procentowe

Program pożyczkowy 7 (a) SBA jest jego najgorętszą rzeczą. Właściciele firm uważają, że elastyczność, w jakiej mogą kierować finansowanie, jest bardzo atrakcyjna. Na przykład, możesz go użyć do rozbudowy, nowej budowy, zakupu ziemi, budynków lub wyposażenia, zapotrzebowania na kapitał obrotowy i nie tylko.

Inne cechy obejmują wysokie kwoty pożyczek do 5 milionów dolarów i dłuższe okresy spłaty od pięciu do 10 lat – lub nawet 25 lat w przypadku finansowania związanego z nieruchomościami. Przekonasz się, że stopy procentowe w SBA 7 (a) są albo zmienne, albo stałe. Poniżej znajduje się lista maksymalnych zmiennych stawek.

Jakie jest średnie oprocentowanie pożyczki SBA 7 (a)?W przypadku pożyczek 7 (a) na okres krótszy niż siedem lat stawki są następujące:

 • Do 25 000 $ = Prime (P) + 4,25%
 • Pomiędzy 25 001 – 50 000 USD = P + 3,25%50 001 USD lub więcej = P + 2,25%W przypadku osób, których okres spłaty przekracza siedem lat, maksymalne stopy pożyczki SBA są następujące;

  • 0 – 25 000 $ = P + 4,75%
  • 25 001 USD – 50 000 USD = P + 3,75%Więcej niż 50 000 $ = P + 2,75%Maksymalne stałe stawki są następujące:

   Banki nie są jedynymi pożyczkodawcami, którzy wspierają produkty SBA. Alternatywny krąg finansowania pożyczkodawców oferuje pożyczki SBA 7 (a) z oprocentowaniem prime plus 2,75%. Przy obecnych oprocentowaniu kredytów SBA wynosi to 6%.

   Stopy procentowe SBA Express

   Pożyczki SBA Express, które dają dostęp do linii kredytowej, to kolejna kategoria. Jak sama nazwa wskazuje, kluczową korzyścią płynącą z tych pożyczek jest szybki zwrot. Pożyczki ekspresowe mogą mieć okres do pięciu lat w przypadku odnawialnych linii kredytowych. W przeciwnym razie obowiązują warunki zapadalności 7 (a).

   Pożyczki ekspresowe mają maksymalną kwotę 350 000 USD, z czego połowa jest wspierana przez agencję rządową. Maksymalne oprocentowanie pożyczek SBA Express jest następujące:

   • 50 000 USD lub mniej = P + 6,5%
   • Więcej niż 50,0000 $ = P + 4,5%Oprocentowanie pożyczki SBA 504

    Pożyczki SBA 504 to kolejny popularny program. Przeznaczone są na finansowanie zakupu nieruchomości komercyjnych lub zakup dużego sprzętu, a także refinansowanie. Są one obsługiwane przez certyfikowane firmy deweloperskie (CDC) posiadające licencję SBA i mogą pochwalić się maksymalną kwotą pożyczki w wysokości od 5 mln USD do 5,5 mln USD, w zależności od rodzaju działalności lub projektu. Pożyczki SBA 504 obejmują zarówno część CDC, jak i część pożyczkodawcy. Agencja rządowa popiera to pierwsze, ale drugie nie.

    Jakie są obecne oprocentowanie pożyczek SBA 504?Część pożyczki CDC ma okres zapadalności 10, 20 lub 25 lat ze stałą stopą procentową, która jest określana w momencie sprzedaży pożyczki. Część pożyczkodawcy mogłaby mieć krótszy okres i regulowaną stopę procentową. Skontaktowaliśmy się z SBA i przedstawiliśmy następujące stawki pożyczek SBA 504 na czerwiec 2020 r .:

    • 20-letni termin zapadalności: 2,528%
    • 25-letni termin zapadalności: 2,602%SBA 7 (a) opłaty

     Będziesz także musiał zmagać się z pewnymi opłatami. Podejdźmy do tabeli opłat w podobny sposób, w jaki przedstawiliśmy maksymalne oprocentowanie kredytów SBA.

     W przypadku pożyczek 7 (a) bądź przygotowany na zapłacenie kilku warstw opłat zarówno SBA, jak i pożyczkodawcy udzielającemu pożyczki. W przypadku SBA znajdziesz opłaty za gwarantowaną część pożyczki, z wyjątkiem pożyczek w wysokości 125 000 USD lub mniej, w przypadku których nie ma opłat gwarancyjnych. Oto, czego można się spodziewać po SBA.

     • 125 001 – 150 000 USD = 2% części gwarantowanej; Pożyczkodawca może zatrzymać 25% opłaty.
     • 150 001-700 000 USD = 3% części gwarantowanej dla terminów zapadalności powyżej 12 miesięcy.Od 700 001 USD do 5 mln USD = 3,5% gwarantowanej części do 1 mln USD; Plus 3,75% gwarantowanej części, która przekracza 1 milion USD; terminy zapadalności muszą przekraczać 12 miesięcy.W przypadku pożyczek z terminem zapadalności do 12 miesięcy opłata wynosi 0,25% części gwarantowanej.

      504 opłaty pożyczkowe

      Z pożyczkami SBA 504 wiąże się wiele warstw opłat, w tym opłata za uczestnictwo w wysokości 0,5% od części pożyczkodawcy w połączeniu z opłatą CDC, która może wynosić do 1,5%. CDC ma również miesięczną opłatę za obsługę w wysokości od 0,625 do 2% niezapłaconej kwoty. Ponadto istnieje opłata gwarancyjna w wysokości 0,642% od niespłaconego kapitału, która obowiązuje przez cały okres. Opłaty SBA za 504 pożyczki zatwierdzone w RO2020 przedstawiono poniżej:

      • Opłata gwarancyjna z góry w wysokości 0,50%
      • Roczna opłata za obsługę w wysokości 0,3205% pozostałego salda pożyczkiWreszcie, jeśli planujesz spłacić pożyczkę wcześniej, spodziewaj się opłaty za przedpłatę. Jednak im dłużej będziesz czekać, tym mniejsza będzie ta opłata.

       Jesteśmy w środowisku o niskim oprocentowaniu kredytów SBA

       Jeśli zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki na biznes, nie ma czasu jak teraz. Stawki są na historycznie niskich poziomach, ponieważ Fed próbuje powstrzymać spowolnienie gospodarcze. Chociaż nie ma kryształowej kuli, oczekuje się, że stopy pozostaną takie w dającej się przewidzieć przyszłości.

       Jeśli chcesz skorzystać z niskich stawek pożyczek SBA, złóż wniosek o finansowanie już dziś. Funding Circle jest teraz preferowanym pożyczkodawcą pożyczek SBA, a decyzję możesz uzyskać w ciągu zaledwie 24 godzin.

       Jessica HolcombJessica Holcomb jest menedżerem ds. Marketingu treści w Funding Circle, specjalizującym się w marketingu małych firm i mediach społecznościowych. Ukończyła Fashion Institute of Design and Merchandising. Przed dołączeniem do Funding Circle Jessica była menedżerem ds. Marketingu w odnoszącej sukcesy firmie zajmującej się grami społecznościowymi oraz freelancerką dla wielu małych firm w Bay Area. Jej prace można zobaczyć w najpopularniejszych witrynach z zasobami dotyczącymi handlu detalicznego, gier i finansów.