NUMER TRASY – 101100540 – BANK HANDLOWY

Category: Jeśli Nie Masz
17 lutego 2021

Co to jest numer rozliczeniowy?

Numer rozliczeniowy lub tranzytowy to 9-cyfrowy numer identyfikujący instytucję finansową biorącą udział w transakcji oraz lokalizację, w której Twoje konto bankowe zostało otwarte. Najpopularniejszymi rodzajami transakcji są ACH i przelewy bankowe. Podczas dokonywania płatności online lub telefonicznie często pojawia się pytanie o numer rozliczeniowy konta bankowego.

Niektóre banki i instytucje finansowe mają zwykle wiele numerów rozliczeniowych służących do różnych celów, regionów geograficznych i oddziałów. Dlatego ważne jest, aby przed zainicjowaniem przelewu upewnić się, że używasz prawidłowego numeru rozliczeniowego.

Numer rozliczeniowy może być również nazywany numerem RTN, numerem tranzytowym lub numerem rozliczeniowym ABA i można go łatwo znaleźć wydrukowany na spodzie czeku lub na portalach bankowości internetowej instytucji finansowych.

Kiedy będziesz potrzebować numeru rozliczeniowego 101100540?

Numer rozliczeniowy jest wymagany w różnych sytuacjach, w tym przy konfigurowaniu bezpośredniego depozytu, automatycznych płatności pożyczki lub cyklicznych przelewów, takich jak płatności rachunków.

Będziesz go również potrzebować, gdy składasz podatki, aby otrzymać zwrot podatku lub obciążyć płatność podatku, lub podczas przeprowadzania Automatycznej Izby Rozliczeniowej (ACH), przelewów między różnymi kontami bankowymi.

Zwykle numer rozliczeniowy jest potrzebny tylko wtedy, gdy środki są bezpośrednio przelewane na konto bankowe lub z niego – nigdy w przypadku zakupów kartą debetową lub kredytową.

Gdzie znaleźć numer rozliczeniowy 101100540 na czeku papierowym?

Numer rozliczeniowy czeku 101100540 ABA znajduje się w lewym dolnym rogu każdego czeku wystawionego przez COMMERCE BANK.

Routing FedACHStary numer rozliczeniowy

Nowy numer rozliczeniowy

Bank

Kod biura

Obsługa numeru FRB

Kod typu rekordu

101100540 Numer rozliczeniowy instytucji bankowej Tego numeru rozliczeniowego nie należy używać. Zobacz nowy numer rozliczeniowy poniżej101000019 Nowy numer rozliczeniowy

instytucji bankowej wynikający z połączenia lub renumeracji
BANK HANDLOWY

Powszechnie używana skrócona nazwa klienta
O – Siedziba główna
101000048 Obsługa numeru rozliczeniowego

głównego biura Fed
2

Sposoby znajdowania numeru rozliczeniowego 101100540 w Internecie

Oto kilka dostępnych sposobów znalezienia numeru rozliczeniowego ABA:

 • Na tej stronie Podaliśmy powyżej szczegóły dotyczące numeru rozliczeniowego ABA 101100540 używanego do ułatwiania przelewów środków ACH.
 • Portal bankowości internetowej: Możesz uzyskać numer rozliczeniowy swojego banku, logując się do bankowości internetowej.
 • Czek papierowy lub wyciąg bankowy: czeki wystawione przez bank lub wyciągi bankowe. Zobacz lewą dolną część czeku.
 • Obsługa klienta banku: numer rozliczeniowy możesz uzyskać, kontaktując się z obsługą klienta banku
 • Fedwire / American Banking Association: Możesz sprawdzić swój numer rozliczeniowy na oficjalnej stronie Rezerwy Federalnej lub Amerykańskiego Stowarzyszenia Bankowego.

Aby Twój bank mógł szybko i bezpiecznie przetworzyć płatność, zawsze sprawdzaj numery rozliczeniowe w banku lub odbiorcy.

Jaki jest numer Automated Clearing House (ACH)?

Automated Clearing House (ACH) to elektroniczny system dostarczania płatności, który umożliwia dokonywanie płatności lub pobieranie środków drogą elektroniczną za pośrednictwem sieci ACH. Transakcje ACH są zwykle zapisami na następny dzień w przypadku wymiany z innymi instytucjami finansowymi. Funkcje ACH obejmują bezpośrednie wpłaty i konwersje czeków z papierowej na elektroniczną.

ACH są przeznaczone do dużych płatności o niskiej wartości i pobierają opłaty wystarczająco niskie, aby zachęcić do przesyłania płatności o niskiej wartości. System jest przystosowany do przyjmowania paczek płatności, dzięki czemu można dokonać wielu płatności jednocześnie.

Jakie są różnice między poleceniami przelewu FedACH i FedWire?

Poniżej przedstawiono niektóre różnice między poleceniami przelewu FedWire a poleceniami przelewu ACH w USA.

FedWire

 • Rozliczenie tego samego dnia, co oznacza, że ​​konto nadawcy jest obciążane, a Twoje konto jest uznawane tego samego dnia.
 • Nieodwołalny. Po wysłaniu FedWire nadawca / nadawca nie może wysłać transakcji cofania. Jest to ogromna zaleta korzystania z FedWires, ponieważ zmniejsza ryzyko cofnięcia.
 • Koszt. Wysyłanie i odbieranie FedWire zazwyczaj kosztuje więcej.
 • Fedwire (Federal Reserve Wire Network) to system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym obsługiwany przez banki Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, który umożliwia instytucjom finansowym elektroniczne przesyłanie środków między ponad 9 289 uczestnikami.

FedACH Credit (inaczej Direct Deposit)

 • Rozliczenie następnego dnia. Rozliczenie lub rozliczenie zwykle odbywa się następnego dnia bankowego.
 • Niedrogi. Niewielki lub żaden koszt wysyłania i odbierania. (Ewentualne koszty zależą od relacji bankowej i opłat, jakie może pobierać instytucja finansowa).
 • Pozwala na cofnięcia. Nadawca / inicjator ma możliwość dokonywania zwrotów lub korygowania wpisów.
 • Przetwarzanie zbiorcze Wpisy ACH są grupowane w partie i przetwarzane przez instytucje finansowe i operatorów ACH w trybie wsadowym.
 • FedACH to usługa Automated Clearing House (ACH) banków Rezerwy Federalnej. Zapewnia instytucjom finansowym wydajne, niedrogie usługi płatności grupowych, które umożliwiają elektroniczną wymianę transakcji debetowych i kredytowych za pośrednictwem sieci Automated Clearing House (ACH).

Wysyłasz pieniądze za granicę?

TransferWise wykorzystuje rzeczywisty kurs wymiany, aby pomóc emigrantom, zagranicznym studentom, firmom, freelancerom i osobom żyjącym na arenie międzynarodowej w wysyłaniu, odbieraniu i wydawaniu pieniędzy – bezpiecznie, wygodnie i po bardzo niskich kosztach.

Użyj TransferWise aby:

 • Wyślij pieniądze członkowi rodziny za granicą
 • Wyślij pieniądze znajomemu
 • Zapłać rachunek w innym kraju
 • Spłać swój kredyt hipoteczny lub pożyczkę za granicą
 • Przechowuj i zarządzaj swoimi pieniędzmi w ponad 50 walutach
 • Otrzymuj płatności w wielu walutach (EUR, USD, GBP, AUD, NZD, PLN) bez żadnych opłat

Dzięki Transferwise możesz wysyłać pieniądze za granicę nawet 8 razy taniej niż w znanych bankach, a zawsze otrzymasz rzeczywisty kurs wymiany. Uzyskaj darmowe konto wielowalutowe, aby przechowywać i zarządzać swoimi pieniędzmi w wielu walutach oraz przeliczać je, gdy kurs będzie odpowiedni. Zaufały nam miliony, w pełni regulowane, więc Twoje pieniądze są bezpieczne.

Czym różnią się kody SWIFT / BIC, numery IBAN, kody sortowania i numery rozliczeniowe?

Jeśli planujesz wysyłać lub odbierać pieniądze za pośrednictwem swojego banku, prawdopodobnie napotkasz nieznane terminy, takie jak numer rozliczeniowy (ABA), kod SWIFT / BIC, IBAN i numer rozliczeniowy. Czym dokładnie są te akronimy i do czego są używane? Cóż, wydaje się, że wszystkie z nich robią to samo, pomagając bankom określić, dokąd mają trafić Twoje pieniądze, ale każdy z nich jest wymagany w określonych sytuacjach, ponieważ różne kraje i banki mają różne procesy i wymagania.

Kody SWIFT / BIC to kody 8- lub 11-cyfrowe, które jednoznacznie identyfikują banki i instytucje finansowe na całym świecie. W przeciwieństwie do numerów rozliczeniowych te kody są używane do płatności międzynarodowych.

Numery IBAN to międzynarodowe numery kont bankowych, które identyfikują kraj, instytucję finansową i indywidualne konta bankowe. Są emitowane głównie przez banki w strefie euro, ale inne kraje również zaczynają je przyjmować.

Kody sortowania to 6-cyfrowe liczby używane w przelewach krajowych w Wielkiej Brytanii, które identyfikują bank i oddział, w którym prowadzone jest konto bankowe.

Numery rozliczeniowe to 9-cyfrowe kody używane w Stanach Zjednoczonych do identyfikacji banków podczas przetwarzania krajowych płatności ACH lub przelewów bankowych. Nie są one wymagane w przypadku dokonywania płatności poza Stanami Zjednoczonymi.

Numery tranzytowe to 9-cyfrowe kody używane w Kanadzie do elektronicznego przesyłania środków. Identyfikują konkretny kanadyjski bank i oddział, do którego zostanie wysłana płatność.

Uwaga: ta witryna zapewnia szybki i łatwy sposób wyszukiwania i znajdowania numerów rozliczeniowych banków i innych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych. Jeśli nie masz pewności, którego numeru rozliczeniowego użyć, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim bankiem. Możesz zadzwonić do swojego banku, korzystając z numeru telefonu podanego na karcie debetowej / kredytowej lub wysłać wiadomość za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Użycie niewłaściwego numeru rozliczeniowego może spowodować opóźnienia w realizacji przelewu.

Kody bankowe – Numery rozliczeniowe – 2020 | O nas | Kontakt | Polityka prywatności