Google inwestuje w energię jasną  Tech

Temat: Google

  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby
  • Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom
  • Twierdził, że damy nie nadają się do odwiedzenia pracy w IT. Kierownik Google przerwał urlop i sam zajął się sprawą
  • Kobiety nie nadają się do pracy w INFORMATYKĄ? Burza po słowach pracownika Google
  • Google odkurza okulary. Kiedyś budziły kontrowersje, w tym momencie wracają w nowej wersji

Google inwestuje wielkie pieniądze w sektor energetyki odnawialnej. Amerykański koncern wspólnie firmą SolarCity tworzy plan, dzięki któremu z solarna energia dotrze do 25 tys. gospodarstw domowych po USA.

Wartość funduszu szacuje się na nieopodal 750 mln dol., przy czym wkład internetowego olbrzyma wyniesie 300 mln dol. - informuje Bloomberg.

- Mam nadzieję, że skłoni to także odmienne korporacje do inwestowania przy odnawialne źródła energii a mianowicie mówi Lyndon Rive, dyrektor SolarCity.

Finansowanie projektów

YouTube przyjazny dla dzieci? Google wychowa nowa generacja użytkowników

Środki z funduszu utworzonego przez Google i SolarCity będą przeznaczane dzięki instalacje paneli słonecznych przy budynkach mieszkalnych. Lokatorzy pewnych nieruchomości będą mieli sposobność używania systemu, w zamian za miesięczną opłatę.

Takie rozwiązanie ma stanowić alternatywę dla indywidualnych inwestycji w kolektory społeczne, które splatają się z dużymi wydatkami, sięgającymi kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Google, będzie mogło skorzystać z federalnych zniżek podatkowych na energetykę odnawialną, których wartość może zdobyć nawet 30 proc. wydatków wynikających z instalacji systemu.

Kolejne inwestycje

Google pomoże znaleźć ofiarodawców i wolontariuszy. Gigant udostępnia nowe funkcje przy Polsce

Już w kwietniu, Google ogłosiło decyzję o inwestycji w odnawialne pochodzenia energii. Wówczas amerykański koncern poinformował o wniesieniu środków w wysokości 188 mln dol. w projekty energetyki słonecznej w Utah, budowane przez Scatec Solar ASA.

- To wydaje się być dobre zarówno dla otoczenia jak i również rodziny, a również ma duże znaczenie ekonomiczne - stwierdza Sidd Mundra, odpowiadający za projekty z zakresu energii odnawialnej przy Google.

Google zobowiązało się do przeznaczenia ponad 1, 8 miliarda dol. na projekty energii odnawialnej, w tym wiatrowej i słonecznej, w gospodarstwach dzięki trzech kontynentach.

Źródło: stooq. pl Notowania akcji Google Inc.

Wczoraj na zamknięciu przy Nowym Jorku, akcje Google rosły o 2, 1-wszą proc. do 555, czterdziestu osiem dol. SolarCity spadał natomiast o 0, 3 proc do 52, 10 dol.

Będzie proces z pozwu zbiorowego ws. reformy OFE