Apple iPhone 7 bez wejścia mini jack, wiekszy taptic engine

iPhone siedmiu rozkręcony. Co pojawiło się w miejscu mini jacka?

Przed premierą iPhone'ów 7 mówiło się, że Apple usuwa wejście śladowy jack, by odchudzić urządzenie. Okazało się jednak, iż ma taką samą grubość, jak poprzednik. Jak Apple wykorzystał miejsce zwolnione za pośrednictwem mini jack?

Sprzedaż iPhone'ów najszybciej rozpoczęła się Australii. Niektórzy do sklepików pobiegli nie po to, by cieszyć się nowatorskim smartfonem, a żeby fita rozkręcić i zajrzeć pod spodem obudowę. Do grona tych osób należą pracownicy wspaniałego serwisu ifixit. Nawiasem komunikując, to ci sami, którzy zdiagnozowali tzw. "chorobę dotyku" dziesiątkującą iPhone'y 6.

Co znaleźli pod obudową nowego iPhone 7 przy miejscu zajmowanym dotąd za pośrednictwem mini jack?

Foto: ifixit. org iPhone siedmiu nie ma wejścia słuchawkowego mini jack

W skrócie - nic skomplikowanego. a mianowicie Żadnej fantazyjnej elektroniki, jedynie kawałek plastiku i porządnie zaprojektowana akustyka - pisze ifixit. org.

A tak wygląda iPhone sześć S.

Foto: ifixit. org

To oczywiście nie świadczy, że Apple zmarnował miejsce, które zajmował mini-jack. Taptic Engine, czyli podzespół, który pozwala na postępowanie silników wibracyjnych z różnorodną częstotliwością, w najnowszym modelu jest wyraźnie większy. Spółka mogła też przenieść silniki wibracyjne bliżej przycisku "home", który jest teraz wrażliwy na dotyk.

- Ten mini jack frapuje sporo miejsca. A wydaje się przecież wiele ważniejszych rzeczy, które możemy dostarczyć klientom zamiast jacka - mówił Tim Cook, prezes Apple.

Tagi: Apple iPhone smartfon Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Afera KNF. Pełne nagranie rozmowy Chrzanowskiego z Czarneckim