W co zainwestować

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Budowanie bogactwa jest podstawą amerykańskiego snu. Niezależnie od tego, czy chodzi o opłacenie edukacji dziecka, zapewnienie wygodnej emerytury, czy osiągnięcie niezależności finansowej zmieniającej życieto, wcoinwestujesz, odgrywa ogromną rolę w Twoim sukcesie. Nie chodzi tylko o wybieranie wygrywających akcji lub akcji kontra obligacje. To naprawdę podejmowanie właściwych decyzji inwestycyjnych w oparciu o Twoje cele. A dokładniejkiedybędziesz polegać na wpływach z inwestycji.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych. Być może nie wszystkie są obecnie odpowiednie dla Ciebie, ale z biegiem czasu najlepsze inwestycje dla Twoich potrzeb mogą się zmienić. Zagłębmy się.

 • Dyby
 • WięzyKonta podatkowe, takie jak konta emerytalneNieruchomośćDlaczego akcje to dobra inwestycja dla prawie każdego

  Prawie każdy powinien posiadać akcje. Dzieje się tak, ponieważ akcje konsekwentnie okazały się dla przeciętnego człowieka najlepszym sposobem budowania bogactwa w dłuższej perspektywie. Akcje amerykańskie przyniosły lepsze zwroty niż obligacje, oszczędności i złoto w ciągu ostatnich czterech dekad. Akcje osiągały lepsze wyniki niż większość klas inwestycyjnych w ciągu prawie każdego dziesięcioletniego okresu ubiegłego wieku.

  Dlaczego amerykańskie akcje dowiodły tak wielkich inwestycji? Ponieważ jako akcjonariusz jesteś właścicielem firmy; w miarę jak ten biznes staje się większy i bardziej zyskowny, a globalna gospodarka rośnie, jesteś właścicielem firmy, która staje się bardziej wartościowa. W wielu przypadkach akcjonariusze również otrzymują dywidendę.

  Jako przykład możemy posłużyć się minionymi kilkunastoma latami. Nawet w przypadku dwóch najbardziej brutalnych recesji w historiiSPDR S&P 500 ETF(NYSEMKT: SPY), doskonały wskaźnik zastępczy dla całego rynku akcji, przyniósł lepsze zwroty niż złoto czy obligacje:

  Właśnie dlatego akcje powinny stanowić podstawę portfeli większości ludzi. To, co różni się w zależności od osoby, to toilezapasów ma sens.

  Na przykład ktoś w wieku 30 lat oszczędzający na emeryturę może przetrwać wiele dziesięcioleci zmienności rynkowej i powinien posiadać prawie w całości akcje. Ktoś po siedemdziesiątce powinien posiadać akcje dla wzrostu; przeciętny Amerykanin w wieku około 70 lat dożyje osiemdziesiątki, ale powinni chronić aktywa, których będą potrzebować w ciągu najbliższych pięciu lat, inwestując w obligacje i trzymając gotówkę.

  Z akcjami wiążą się dwa główne rodzaje ryzyka:

  • Zmienność:ceny akcji mogą się znacznie wahać w bardzo krótkich okresach. Stwarza to ryzyko, jeśli musisz sprzedać swoje akcje w krótkim czasie.
  • Trwałe straty:akcjonariusze są właścicielami firm, a czasami firmy upadają. Jeśli firma zbankrutuje, w pierwszej kolejności spłacą się właściciele obligacji, wykonawcy, sprzedawcy i dostawcy. Akcjonariusze dostają wszystko – jeśli cokolwiek – zostało.Możesz ograniczyć swoje ryzyko do dwóch powyższych rzeczy, rozumiejąc swoje cele finansowe.

   Zarządzanie zmiennościąJeśli masz dziecko wyjeżdżające na studia za rok lub dwa lub jeśli za kilka lat przejdziesz na emeryturę, Twoim celem nie powinna być już maksymalizacja wzrostu – zamiast tego powinna to być ochrona Twojego kapitału. Nadszedł czas, aby przenieść pieniądze, których będziesz potrzebować w ciągu najbliższych kilku lat, z akcji na obligacje i gotówkę.

   Jeśli Twoje cele są wciąż odległe o wiele lat, możesz zabezpieczyć się przed zmiennością, nic nie robiąc. Pierwszy wykres powyżej jest doskonałym przykładem działania tej strategii. Nawet pomimodwóchnajgorszych krachów rynkowych w historii, akcje przyniosły niesamowite zwroty inwestorom, którzy kupili i trzymali w posiadaniu.

   Unikanie trwałych stratNajlepszym sposobem uniknięcia trwałych strat jest posiadanie zdywersyfikowanego portfela, bez zbytniej koncentracji majątku na jednej firmie, branży lub rynku końcowym. Ta dywersyfikacja pomoże ograniczyć straty do kilku kiepskich wyborów giełdowych, podczas gdy najlepsi zwycięzcy z nawiązką nadrobią straty.

   Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli zainwestujesz taką samą kwotę w 20 akcji, a jeden zbankrutuje, możesz stracić maksymalnie 5% swojego kapitału. Załóżmy teraz, że jedna z tych akcji zyskuje na wartości 2000%, nadrabia nie tylko jednego przegranego, alepodwoi wartość całego portfela. Dywersyfikacja może uchronić Cię przed trwałymi stratamiizapewnić ekspozycję na więcej akcji budujących bogactwo.

   Dlaczego warto inwestować w obligacje

   W dłuższej perspektywie najważniejszym krokiem jest wzrost bogactwa. Ale kiedy już zbudujesz to bogactwo i zbliżysz się do swojego celu finansowego, obligacje, które są pożyczkami dla firmy lub rządu, mogą pomóc ci jeutrzymać.

   Istnieją trzy główne rodzaje obligacji:

   • Obligacje korporacyjne emitowane przez firmy.
   • Obligacje komunalne emitowane przez władze państwowe i samorządowe.Bony skarbowe, obligacje i weksle emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych.Oto niedawny przykład tego, jak obligacje mogą być użytecznymi inwestycjami, wykorzystując funduszETF Vanguard Total Bond Market(NYSEMKT: BND), który posiada obligacje krótko- i długoterminowe, oraz funduszETF iShares 1-3 Year Treasury Bond ETF(NYSEMKT: SHY ), która posiada najbardziej stabilne obligacje skarbowe w porównaniu do SPDR S&P 500 ETF Trust:

    Jak pokazuje wykres, podczas gdy akcje spadały gwałtownie i szybko, obligacje trzymały się znacznie lepiej, ponieważ wartość obligacji – wartość nominalna plus obiecane odsetki – jest łatwa do obliczenia, a zatem jest znacznie mniej zmienna.

    Gdy zbliżasz się do swoich celów finansowych, posiadanie obligacji, które pasują do Twojej osi czasu, ochroni aktywa, na które będziesz liczyć w krótkim okresie.

    Badaj firmy i inwestuj w indywidualne akcje.

    Zainwestuj w fundusze indeksowe, aby uzyskać bardziej pasywne podejście niż kupowanie pojedynczych akcji.

    Inwestuj w obligacje, aby uzyskać przewidywalne, stabilniejsze zyski.

    Zwiększaj swoje pieniądze przez długi czas, pasywnie lub aktywnie.

    Dlaczego i jak inwestować w nieruchomości

    Inwestowanie w nieruchomości może wydawać się niedostępne dla większości ludzi. A jeśli masz na myśli zakup całej nieruchomości komercyjnej, to prawda. Istnieją jednak sposoby, aby ludzie na prawie każdym poziomie finansowym mogli inwestować i zarabiać na nieruchomościach.

    Co więcej, podobnie jak posiadanie wielkich firm, posiadanie wysokiej jakości, produktywnych nieruchomości może być wspaniałym sposobem na budowanie bogactwa, aw większości okresów recesji w historii nieruchomości komercyjne są przeciwcykliczne w stosunku do recesji. Często postrzegana jest jako bezpieczniejsza i stabilniejsza inwestycja niż akcje.

    REIT notowane na giełdzie, czyli fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości, to najbardziej przystępny sposób inwestowania w nieruchomości. REIT-y handlują na giełdach, podobnie jak inne spółki publiczne. Oto kilka przykładów:

    • American Tower(NYSE: AMT) jest właścicielem i zarządza witrynami komunikacyjnymi, głównie wieżami telefonii komórkowej.
    • Public Storage(NYSE: PSA) jest właścicielem prawie 3000 obiektów samoobsługowych w USA i Europie.AvalonBay Communities(NYSE: AVB) to jeden z największych właścicieli mieszkań i wielorodzinnych nieruchomości mieszkalnych w USAREIT to doskonała inwestycja dla dochodu, ponieważ nie płacą podatków od osób prawnych, o ile wypłacają co najmniej 90% dochodu netto w postaci dywidendy.

     Obecnie jest łatwiej niż kiedykolwiek inwestować w projekty deweloperskie na rynku nieruchomości komercyjnych. W ostatnich latach ustawodawstwo zezwoliło deweloperom na finansowanie społecznościowe kapitału na projekty dotyczące nieruchomości. W rezultacie zgromadzono miliardy dolarów kapitału od inwestorów indywidualnych, którzy chcą uczestniczyć w rozwoju nieruchomości.

     Inwestowanie w nieruchomości finansowane społecznościowo wymaga większego kapitału i w przeciwieństwie do publicznych REIT-ów, w których można łatwo kupić lub sprzedać akcje, po dokonaniu inwestycji możesz nie być w stanie dotknąć swojego kapitału do czasu zakończenia projektu. Co więcej, istnieje ryzyko, że programista nie wykona operacji i możesz stracić pieniądze. Ale potencjalne zyski i dochody z nieruchomości są nieodparte i do niedawna niedostępne dla większości ludzi. Finansowanie społecznościowe to zmienia.

     Inwestuj w rachunki maklerskie, które obniżają podatki

     Podobnie jak posiadanie odpowiednich inwestycji pomogą Ci osiągnąć swoje cele finansowegdzieinwestować jest tak samo ważne. W rzeczywistości ludzie nie biorą pod uwagę konsekwencji podatkowych swoich inwestycji, co może sprawić, że nie osiągniesz swoich celów finansowych.

     Krótko mówiąc, odrobina planowania podatkowego może wiele zdziałać. Oto kilka przykładów różnych rodzajów kont, których możesz chcieć użyć w swojej podróży inwestycyjnej. Na każdym z tych kont – z wyjątkiem usług maklerskich podlegających opodatkowaniu – Twoje inwestycje rosną wolne od podatku.

     Typ konta inwestycyjnego Funkcje konta Potrzebuję wiedzieć 401 (k)

     Składki przed opodatkowaniem zmniejszają obecnie podatki. Potencjalne składki dopasowane do pracodawcy.Wypłaty na emeryturze są opodatkowane jako regularny dochód. Kary za wcześniejsze wycofanie. Limit składek pracowników w wysokości 19,500 USD w 2020 r. WRZ IRA / Solo 401 (k)

     Składki przed opodatkowaniem zmniejszają obecnie podatki. Wyższe limity składek niż IRA.Wypłaty na emeryturze są opodatkowane jako regularny dochód. Kary za wcześniejsze wycofanie. Łączny limit wkładu w wysokości 57000 $ w 2020 Tradycyjna IRA

     Użyj, aby przenieść 401 (k) od byłych pracodawców. Wpłać oszczędności emerytalne powyżej 401 (k) składek.Wypłaty na emeryturze są opodatkowane jako regularny dochód. Kary za wcześniejsze wycofanie. Limit wkładu w wysokości 6000 USD w 2020 r. Roth IRA

     Wypłaty są również wolne od podatku na emeryturze. Bezpłatne wypłaty składek.Składki nie są przed opodatkowaniem. Kary za wcześniejsze wycofanie zysków. Limity składek uzależnione od dochodów. Pośrednictwo opodatkowane

     Wpłać dowolną kwotę na swoje konto bez konsekwencji podatkowych (lub korzyści). Wypłać pieniądze w dowolnym momencie.Podatki są oparte na zrealizowanych zdarzeniach (nawet jeśli nie wypłacasz wpływów), tj. Możesz być winien podatki od zrealizowanych zysków kapitałowych, dywidend i podlegających opodatkowaniu wypłat. Coverdell ESA

     Większa kontrola nad wyborami inwestycyjnymi. Wypłaty na wydatki związane z kształceniem są wolne od podatku.2000 USD rocznego limitu składek; dalsze limity oparte na dochodach. Podatki i kary za niekwalifikowane wypłaty 529 oszczędności na uczelni

     Wypłaty na kwalifikowane wydatki na edukację. Bardzo wysokie limity wpłat.Bardziej skomplikowane, w zależności od stanu. Mniej możliwości inwestycyjnych. Podatki i kary za niekwalifikowane wypłaty.Najważniejszym wnioskiem jest to, że powinieneś wybrać odpowiedni rodzaj konta w oparciu otowcoinwestujesz. Na przykład:

     • 401 (k) –Dla zatrudnionych oszczędzających na emeryturę
     • SEP IRA / Solo 401 (k) –Dla samozatrudnionych oszczędzających na emeryturęTradycyjny IRA –dla oszczędzających na emeryturęRoth IRA –dla oszczędzających na emeryturęPośrednictwo podlegające opodatkowaniu –dla oszczędzających z dodatkową gotówką do zainwestowania poza potrzeby lub limity konta oszczędnościowego na emeryturę / collegeCoverdell ESA –dla oszczędzających w college’u529 Oszczędnościna uczelniDla oszczędzających na uczelniOto kilka dodatkowych punktów, o których należy pamiętać, w zależności od powodów inwestowania:

      • Zmaksymalizuj plany 401 (k) oparte na pracodawcy, przynajmniej do maksymalnej kwoty dopasowanej przez pracodawcę, nie wymaga myślenia.
      • Jeśli Twoje zarobki pozwalają Ci wpłacać składki do Roth IRA, gromadzenie wolnych od podatku dochodów na emeryturze to doskonały sposób na zabezpieczenie przyszłości finansowej.Skorzystaj z zalet programu oszczędnościowego Coverdell i planów oszczędnościowych 529 podobnych do Rotha, co pozwala uniknąć obciążeń podatkowych, co skutkuje większą ilością gotówki na opłacenie edukacji.Rachunek maklerski podlegający opodatkowaniu jest doskonałym narzędziem do innych celów inwestycyjnych lub dodatkowej gotówki powyżej limitów konta emerytalnego.Najważniejsze jest to, że sytuacja każdego jest inna. Musisz wziąć pod uwagę swój horyzont czasowy inwestycji, pożądany zwrot i tolerancję ryzyka, aby podjąć najlepszą decyzję inwestycyjną i osiągnąć swoje cele finansowe.