Święto

Category: Twojego Konta
17 lutego 2021

Co to jest dzień wolny od pracy?

Święto państwowe to dzień roboczy, w którym instytucje finansowe są zamknięte. Święta państwowe są najbardziej istotne w przypadku oddziałów fizycznych, ponieważ nadal działa wiele usług bankowych online.

Daty to główne święta federalne, kiedy większość instytucji finansowych – giełdy, firmy maklerskie i handlowcy – również bierze dzień wolny. Chociaż rzadko, święta państwowe można również ogłosić, aby zapobiec paniom bankowym.

Kluczowe wnioski
 • Instytucje finansowe są zamknięte w dni wolne od pracy.
 • Amerykańskie święta państwowe zwykle wypadają w święta federalne obchodzone w Stanach Zjednoczonych.Banki internetowe mogą kontynuować obsługę w dni wolne od pracy, w zależności od instytucji finansowej.Mimo to depozyty nie zostaną przelane na Twoje konto bankowe w dni wolne od pracy.Święta państwowe nie zawsze pokrywają się ze świętami giełdowymi.Jak działa dzień wolny od pracy

  Każdy kraj ma własne dni wolne od pracy. W Stanach Zjednoczonych dni wolne od pracy niekoniecznie pokrywają się ze świętami giełdowymi lub kapitałowymi. Oznacza to, że istnieją pewne święta giełdowe, które nie są uznawane za dni ustawowo wolne od pracy.

  Jednak większość kalendarzy szkolnych, biznesowych i giełdowych odzwierciedla zamknięcia w dni wolne od pracy, które są również ważnymi świętami, takimi jak Nowy Rok, Dzień Pamięci i Dzień Prezydenta. W 2020 roku według Rezerwy Federalnej dni wolne od pracy kształtują się następująco: 

 • 1 stycznia (Nowy Rok)
 • 20 stycznia (Dzień Martina Luthera Kinga)17 lutego (urodziny Waszyngtonu)25 maja (Dzień Pamięci)4 lipca (Dzień Niepodległości)7 września (Święto Pracy)12 października (Dzień Kolumba)11 listopada (Dzień Weterana)26 listopada (Święto Dziękczynienia)25 grudnia (Boże Narodzenie)Kalendarz świąt nowojorskiej giełdy 2020 jest podobny, ale należy zauważyć, że rynek zamyka się wcześnie (o 13:00 czasu wschodniego) w trzy dni i że Wielki Piątek jest obchodzony: 

 • 1 stycznia (Nowy Rok)
 • 20 stycznia (Dzień Martina Luthera Kinga)17 lutego (urodziny Waszyngtonu)10 kwietnia (Wielki Piątek)25 maja (Dzień Pamięci)3 lipca (13:00 zamknięcie w USA)4 lipca (Dzień Niepodległości)7 września (Święto Pracy)26 listopada (Święto Dziękczynienia)27 listopada (13:00 zamknięcie w USA)24 grudnia (13:00 zamknięcie w USA)25 grudnia (Boże Narodzenie)Święta państwowe nie obejmują wczesnych zamknięć, jak w przypadku dni wolnych od pracy na giełdzie. Należy również pamiętać, że jeśli święto wypada w weekend, banki i giełdy zamykają się w piątek przed lub w następny poniedziałek. Wcześniejsze  

  Święta bankowe nigdy nie przypadają na dwa kolejne dni robocze, ponieważ mogłoby to spowodować zbyt duże zakłócenia w codziennych transakcjach i przepływach finansowych.

  Uwagi specjalne

  Większość systemów bankowości internetowej nadal będzie zapewniać dostęp klientom, nawet w dni wolne od pracy. Popularne usługi bankowości internetowej obejmują wpłaty, wypłaty, przelewy i płatności za rachunki (w zasadzie większość podstawowych transakcji, których klient indywidualny lub detaliczny potrzebowałby przez cały dzień). Ważne jest, aby podkreślić, że chociaż możesz dokonywać wpłat w święta bankowe, nie zostaną one dodane do twojego konta, jak zwykle, aż do następnego zwykłego dnia roboczego. Wcześniejsze 

  W Stanach Zjednoczonych do znanych banków internetowych należą Ally Bank, Bank5 Connect, Discover Bank i Synchrony Bank.

  Chociaż zdarza się to rzadko, dzień wolny od pracy może również odnosić się do dnia awaryjnego zamknięcia banku, aby zapobiec jego panice. Ten rodzaj dni ustawowo wolnych od pracy powstał w wyniku Emergency Banking Act z 1933 roku podczas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych.