Wyjaśnienie mil na karcie kredytowej: jak działają i co musisz wiedzieć

Category: Limitu Kredytowego
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy: ValuePenguin to obsługiwana przez reklamy usługa porównawcza, która otrzymuje wynagrodzenie od niektórych dostawców usług finansowych, których oferty pojawiają się w naszej witrynie. To wynagrodzenie od naszych partnerów reklamowych może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w naszej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Aby zapewnić pełniejsze porównania, witryna zawiera produkty naszych partnerów oraz instytucji, które nie są partnerami reklamowymi. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zawierać najlepsze oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, nie gwarantujemy, że takie informacje dotyczą wszystkich dostępnych produktów.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Być może nie został sprawdzony, zatwierdzony lub w inny sposób zatwierdzony przez wystawcę karty kredytowej. Ta strona może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem partnerstwa z wydawcą karty kredytowej.

Mile lotnicze, czasami nazywane milami dla osób często podróżujących, można wykorzystać do rezerwacji bezpłatnych lotów w dowolne miejsce na świecie. Mile gromadzone przez konsumentów za pośrednictwem kart kredytowych pod wspólną marką linii lotniczych działają bardzo podobnie – zarówno pod względem sposobu ich gromadzenia, jak i wykorzystania. Jednak gdy gromadzisz mile za pomocą karty kredytowej, w przeciwieństwie do gromadzenia ich tradycyjną trasą, istnieją pewne niuanse, które zmienią sposób działania Twojego konta w programie lojalnościowym.

Jak działają mile na karcie kredytowej

Istnieją dwie strony mil na karcie kredytowej, które są równie ważne, aby zrozumieć, jak działają – czyli w jaki sposób są gromadzone i jak są wykorzystywane. Krótko mówiąc, gromadzenie mil za pomocą karty kredytowej pozwala rozszerzyć liczbę sposobów zdobywania mil dla osób często podróżujących, a także pomaga zachować je na dłużej. Jeśli chodzi o faktyczne wykorzystanie mil, proces jest nieco oddzielony od karty kredytowej, ponieważ wszystkie Twoje mile są księgowane na koncie dla osób często podróżujących, a nie na koncie bankowym.

Jak zdobywasz mile za pomocą kart kredytowych

Za każdym razem, gdy używasz karty kredytowej pod wspólną marką linii lotniczej do dokonywania jakichkolwiek zakupów, gromadzisz mile. Mile są następnie księgowane na koncie w programie lojalnościowym posiadacza głównego konta. Podobnie jak w przypadku zwykłych kart kredytowych, mile są przyznawane na podstawie zakupów artykułów spożywczych, benzyny i wszystkiego innego, co można obciążyć kartą. W zależności od karty, którą masz w portfelu, możesz gromadzić te mile według różnych stawek w różnych kategoriach. Czasami możesz również zdobyć dodatkowe mile dzięki bonusom rejestracyjnym oferowanym przez karty. Wiedz, że zakupy będą jedyną transakcją, która pozwala gromadzić mile – zaliczki gotówkowe i przelewy salda nie. Jest tylko kilka wyjątków od tej reguły.

W niektórych przypadkach może minąć od 8 do 10 tygodni, zanim mile zgromadzone za pomocą karty kredytowej dotrą na konto.

Mile, które zdobywasz za zakupy kartą kredytową, są dodawane do wszystkich mil podstawowych, które możesz już gromadzić od linii lotniczej. Na przykład kupując bilet lotniczy Delta otrzymasz 5 mil za dolara. Jeśli jednak korzystasz z karty Delta SkyMiles® Gold American Express Card (która ma roczną opłatę w wysokości 95 USD, która jest zniesiona w pierwszym roku) (zobacz Ceny i opłaty), aby zapłacić za ten zakup, otrzymasz w sumie 7 mile – 5 mil za zakup biletu i dodatkowe 2 za korzystanie z karty kredytowej marki Delta.

Karty kredytowe linii lotniczych są wyjątkowe, ponieważ niektóre zapewniają także posiadaczom roczną dywidendę mil. W zależności od karty, możesz otrzymać od 6000 do 9000 dodatkowych mil w każdym roku rocznicowym.

Jak wykorzystujesz mile zdobyte za pomocą karty kredytowej

Po zaksięgowaniu mil na koncie możesz wymienić je na bezpłatne loty. W przypadku większości linii lotniczych musisz mieć wystarczająco dużo mil, aby zapłacić za cały bilet. Z wyjątkiem kilku programów, nie można łączyć gotówki i mil. Dokładna liczba mil potrzebnych na darmowy lot będzie zależeć od linii lotniczej, z którą lecisz, miejsca docelowego i rodzaju kabiny. Możesz przeczytać nasz szczegółowy przewodnik dotyczący wykorzystania mil do płacenia za loty tutaj.

Ponieważ mile gromadzone za pośrednictwem karty kredytowej są naliczane na Twoje konto w programie lojalnościowym, wszystko, co musisz zrobić, aby je wykorzystać, to zalogować się na to konto. Będziesz wtedy musiał wyszukać lot w normalny sposób, z wyjątkiem zmiany na „mile jako walutę.

Podczas wykorzystywania mil do płacenia za loty jednym z najważniejszych wskaźników, o których należy pamiętać, jest wartość mil. Można to zdefiniować jako liczbę mil potrzebnych na bilet podzieloną przez całkowitą wartość tego biletu w dolarach. Średnia wartość mili wynosi około 0,01 USD, chociaż czasami możesz uzyskać znacznie lepsze zwroty, jeśli zrobisz wystarczająco dużo zakupów. Niektóre linie lotnicze mają również wyższe średnie wartości mil niż inne. Zanim przejdziesz do wykorzystania mil zdobytych na locie, sprawdź, jaką wartość punktową otrzymasz. Jeśli jest znacznie niższy niż normalnie, zalecamy wyszukanie lepszej oferty.

Średnia wartość mil lotniczych

Informacje dotyczące Southwest zostały zebrane przez ValuePenguin i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę tej karty przed publikacją.

Mile na karcie kredytowej a punkty: jaka jest różnica?

Chociaż niektóre karty kredytowe twierdzą, że gromadzą „mile dla swoich użytkowników, w rzeczywistości działają one bardziej jak zwykłe punkty premiowe. Jeśli karta kredytowa nie jest oznaczona wspólną marką z konkretną linią lotniczą, możesz bezpiecznie zakładać, że jej mile to w zasadzie punkty. Funkcjonalnie różnica między punktami a milami jest dość znaczna, zarówno pod względem sposobu płatności za loty, jak i rodzajów kosztów, które można pokryć.

Punkty (lub punkty zamaskowane jako mile) są zwykle używane do kasowania zakupów na wyciągu z karty. Oznacza to, że musisz jak zwykle dokonać zakupu podróży, a opłata może zostać usunięta w późniejszym terminie. Z drugiej strony regularne mile służą do opłacenia lotu bez konieczności angażowania karty kredytowej. Może to być przydatne dla każdego, kto nie chce wykorzystać swojego limitu kredytowego na zakup, który pojawi się tam tymczasowo.

Na koniec warto zaznaczyć, że zwykłych mil nie można wykorzystać na pokrycie międzynarodowych podatków i dopłat paliwowych. Kiedy lecisz do niektórych krajów, ich podatki mogą sprawić, że zostaniesz obciążony wysoką opłatą – czasami setkami dolarów. Ponieważ punkty kasują wszelkie zakupy związane z podróżami na karcie kredytowej, można ich użyć do zlikwidowania całego rachunku – w tym podatków.

Joe Resendiz jest byłym analitykiem bankowości inwestycyjnej w Goldman Sachs, gdzie zajmował się finansowaniem sektora publicznego i infrastruktury. Podczas swojego pobytu na Wall Street Joe ściśle współpracował z zespołem rynków kapitałowych instrumentów dłużnych, co pozwoliło mu uzyskać unikalny wgląd w rynek kredytowy. Joe jest obecnie analitykiem zajmującym się kartami kredytowymi i branżą płatności. Uzyskał tytuł licencjata na University of Texas w Austin, gdzie specjalizował się w finansach.

Te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

Ujawnienie reklamodawcy: produkty wyświetlane w tej witrynie mogą pochodzić od firm, od których ValuePenguin otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). ValuePenguin nie obejmuje wszystkich instytucji finansowych ani wszystkich produktów oferowanych na rynku.

Jak obliczamy nagrody: ValuePenguin oblicza wartość nagród, szacując wartość w dolarach wszelkich punktów, mil lub premii uzyskanych za pomocą karty, pomniejszoną o wszelkie powiązane opłaty roczne. Szacunki te dotyczą wyłącznie ValuePenguin, a nie wystawcy karty i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez wydawcę karty kredytowej.

Przykład tego, jak obliczamy stawki nagród: gdy wymieniamy je na podróż przez Ultimate Rewards, punkty Chase Sapphire Preferred są warte 0,0125 $ każdy. Karta przyznaje 2 punkty za podróże i posiłki oraz 1 punkt za wszystko inne. Dlatego mówimy, że karta ma 2,5% stawki za jedzenie i podróże (2 x 0,0125 USD) i 1,25% stawki za wszystko inne (1 x 0,0125 USD).