GDDKiA: Odcinek S8 między Warszawą a Białymstokiem oddany do użytku

Temat: Motoryzacja

  • Duży ruch w autosalonach. Te modele wybierano najczęściej
  • Zmiany przy egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Państwem czeskim w pięć godzin. Wydaje się umowa na ostatni wydział A1

Przedostatni, liczący 16 kilometrów odcinek trasy S8 między Warszawą natomiast Białymstokiem został udostępniony kierowcom. Pełne połączenie ma nastąpić jeszcze przed końcem października - poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Lokalnych i Autostrad.

Chodzi o fragment S8 od czasu węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. W pozostałej połowie października ma okazać się gotowy ostatni odcinek: Wyszków - węzeł Poręba, jak pozwoli połączyć Białystok z siecią dróg szybkiego obrotu w Polsce i Europie.

Dwujezdniowa trasa

"Nie stało się ani dróg, ani mostów". Sprawdzamy słowa premiera Morawieckiego

Udostępniony kierowcom odcinek od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej jest kolejnym (po fragmencie Ostrów Mazowiecka - granica województwa) a mianowicie z mazowieckich odcinków S8, z którego kierowcy mogą korzystać - na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu spośród ograniczeniem prędkości do stu kilometrów na godzinę, jak wynika z trwających robót wykończeniowych.

Odcinek od czasu węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej realizuje konsorcjum firm PORR i UNIBEP.

GDDKiA ogłosiła przetarg dzięki ten odcinek pod koniec grudnia 2014 roku. Umowę z wykonawcą podpisano 17 lutego 2016 roku.

Nowo oddana dwujezdniowa trasa, oprócz odcinka omijającego miejscowość Dybki, biegnie po starym śladzie trasy numer 8. Koszt realizacji to około 405 mln zł.