Inwestycje Amerykanów w Polsce, konwersacji podczas Forum w Krynicy

Temat: Forum w Krynicy 2017

  • "Pod kontrolą, ale z brakiem naszego udziału". Przyszłość płatności
  • Polska gospodarka się rozpędza. Co może ją zatrzymać?
  • Ekspert: nie ma dobrych opcji, by zabronić Kima
  • Startupy mogą rachować na wsparcie. Pomaga nawet technologiczny gigant
  • Polacy na potęgę używają aplikacji mobilnych

Biznesmeni z Lokalny, krajów Europy Środkowej i Stanów Zjednoczonych - wówczas między innymi oni spotkali się w trakcie XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zwłaszcza ci ostatni istnieją coraz mocniej obecni ponad Wisłą. Wartość amerykańskich lokaty w naszym kraju kosztuje bowiem ponad 40 miliardów dolarów. - Polska wydaje się być obecnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla amerykańskich inwestorów. Zobaczymy silny napływ wielu nowych projektów w wielu sektorach - mówi Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Komercyjnej w Polsce. Materiał "Faktów" TVN.

- Wraz z setki największych firm amerykańskich ponad połowa ma reprezentacje i swoje inwestycje w Polsce - zwraca uwagę John L. Armstrong, radca do spraw ekonomicznych Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. a mianowicie Nasze inwestycje liczą wspólnie ponad 40 miliardów dolarów - dodaje.

Nieobecni od tego co usłyszą po Forum w Krynicy od swych biznesowych wspólników, mogą uzależniać decyzję, czy inwestować i kiedy. Recenzje są jednak optymistyczne.

Polska może zdobyć na brexicie? "Mamy sygnał, że będzie transfer pomieszczeń pracy"

- Polska wydaje się obecnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla amerykańskich inwestorów. Doświadczamy silny napływ wielu nowych projektów, w wielu sektorach. Myślę, że aktualna dobroczynna perspektywa gospodarcza z pewnością będzie napędzać ten trend - ocenia Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w naszym kraju.

Nie zabrakło polityki

W Krynicy oprócz interesu obecna była również strategia. Z prezydentami Gruzji jak i również Macedonii spotkał się prezydent Andrzej Duda. W czasie debaty podkreślał także jak na przykład wielką wartością jest używane przez nas członkostwo w Unii Europejskiej.

Powody do uciecha ma również premier Beata Szydło, która na południu Polski odebrała nagrodę Człowieka Roku.

Swoje pomysły zaprezentowali także przedstawiciele opozycji. Platforma Obywatelska przedstawiła koncepty dotyczące między innymi zatrzymania osób starszych na branży pracy, a politycy Naszego Stronnictwa Ludowego propozycję - nowego zielonego ładu.

Forum w Krynicy 2017

Odtwórz: Gościem TVN24 BiS był Bartosz Ciołkowski Gościem TVN24 BiS był Bartosz Ciołkowski Fot. TVN24 Dwa razy

GUS: W Polsce zmniejszają się nierówności dochodowe