Zasada nr 1 Blog finansowy

17 lutego 2021

Z inwestorem Phil Town

Nazwa użytkownika właśnie złożyła wniosek o

stypendium warsztatowe na podstawie zasady nr 1!

Gotowy do nas dołączyć?

Małe pomysły inwestycyjne: jak inwestować za niewielkie pieniądze

Choć historycznie inwestowanie pozostawiano w gestii wielkich banków zarządzających dużymi pieniędzmi, nie jest to jedyny sposób inwestowania dzisiaj. Inwestowanie jest dostępne dla każdego z kontem bankowym każdej wielkości. Istnieje wiele małych pomysłów inwestycyjnych za jedyne 20 USD lub nawet 1000 USD.

Każdy musi gdzieś zacząć. W rzeczywistości, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem, dobrze jest zacząć od czegoś małego.

Jeśli chodzi o pieniądze, „małe oznacza coś innego dla każdego, więc przedstawię Ci kilka małych pomysłów inwestycyjnych w oparciu o Twój budżet. Z biegiem czasu nawet małe inwestycje mogą przynosić duże zyski. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jakie to proste.

Przy odpowiedniej strategii rozpoczynanie od małej kwoty może być zaletą, a nie kajdanami. Przeczytaj, jak inwestować w akcje dla początkujących za niewielkie pieniądze.

Spis treści

  1. Strategia dokonywania małych inwestycji
  2. Jak zainwestować 1000 $
  3. Jak zainwestować 500 $
  4. Jak zainwestować 20 $
  5. Jak inwestować za niewielkie pieniądze lub bez pieniędzy
  6. Dowiedz się więcej o małych strategiach inwestycyjnych

Strategia dokonywania małych inwestycji

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby wiedzieć, na czym polega inwestowanie w pierwszej kolejności i jak uzyskać największy zwrot z inwestycji.

Niezależnie od tego, czy inwestujesz za małe czy duże pieniądze, będziesz postępować zgodnie z tą samą podstawową strategią inwestycyjną. Najlepszym sposobem na zainwestowanie 1000, 500, a nawet 20 USD jest inwestycja 10 000 USD. Inwestowanie to zawsze inwestowanie.

Wartość inwestycji jest zawsze najważniejsza. Najpierw zastanów się, ile jest warta rzecz, w którą chcesz zainwestować. Jaka jest jego prawdziwa wartość? Jaka jest więc cena? Jeśli cena jest niższa niż wartość, to dobry początek.

Ale przyjrzyjmy się kilku innym czynnikom, kiedy będziesz wymyślać naszą małą strategię inwestycyjną.

Określ najlepszy rodzaj małej inwestycji dla siebie

Istnieje wiele różnych rodzajów inwestycji, które możesz wykonać, ale nie wszystkie inwestycje są dobre za niewielkie kwoty. Na przykład nie możesz inwestować w nieruchomości za 500 USD, a nawet jeśli możesz zainwestować 500 USD w fundusze i obligacje typu Exchange Traded, nie oznacza to, że powinieneś.

Jeśli wpłacisz 500 $ na ETF lub fundusze inwestycyjne każdego roku przez następne 30 lat i uzyskasz długoterminowy historyczny zwrot w wysokości 7%, wszystko, co będziesz mieć w ciągu 30 lat to 45 000 $ (minus opłaty za fundusze inwestycyjne).

Następnie weź obligacje; z historycznym zwrotem w wysokości 5% w ciągu najbliższych 30 lat, Twoja inwestycja wzrośnie do około 35 000 USD. Obligacje mogą być najbezpieczniejszym sposobem inwestowania, ale jak bezpieczna jest emerytura w wysokości 35 000 dolarów?

Jeśli zadasz sobie pytanie: „Co przyniesie mi najwięcej pieniędzy? Odpowiedzią jest inwestowanie w akcje.

Później pokażę ci, jak obliczyć, ile możesz mieć za 30 lat, jeśli zainwestujesz 500 USD na giełdzie. Wskazówka: to znacznie więcej niż inne opcje.

Ale najpierw porozmawiajmy trochę o najważniejszej rzeczy, o której słyszę, że początkujący mówią, a która powstrzymuje ich przed dokonaniem nawet najmniejszej inwestycji: strach przed giełdą.

Pokonaj strach przed inwestowaniem na giełdzie

Giełda może być przerażająca i ryzykowna, jeśli nie wiesz, co robisz, ale jedną z kluczowych zasad inwestowania według zasady nr 1 jest inwestowanie tylko w firmy, które rozumiesz. Możesz pokonać strach i ryzyko na giełdzie, jeśli rozumiesz, w co inwestujesz.

Inwestowanie w rzeczy, których nie rozumieszNIE JESTinwestowaniem. ToSPEKULACJAa akcje spekulacyjne można porównać do hazardu.

Szczerze mówiąc, w ten sposób zarządza się większością kont emerytalnych. Menedżerowie kont spekulują, że ktoś jest skłonny zapłacić jutro więcej za akcje, niż zapłaciłeś dzisiaj.

Na dłuższą metę może to być prawdą, ale musisz zadać sobie pytanie:„Jak długo to potrwa?i„O ile więcej zarobisz?

Dlatego powinieneś rozważyć naukę inwestowania (prawdziwe inwestowanie, a nie spekulacja). Prawdziwe inwestowanie ma miejsce wtedy, gdy kupujesz wspaniałe firmy, które rozumiesz, po zaniżonych cenach, które gwarantują duże zyski.

Jeśli to zrobisz, będziesz w stanie przezwyciężyć strach przed inwestowaniem i przygotować się na sukces.

Konkluzja:„Ryzyko wynika z braku wiedzy o tym, co robisz. –Warren Buffett

Dowiedz się, jak mała inwestycja zwraca się w dłuższej perspektywie

Jesteś tutaj, więc głoszę w chórze, ale nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, aby po prostu zacząć. Lepiej jest zacząć od małych inwestycji i dodawać je z czasem, niż czekać i tracić duże zyski, a także siłę narastania odsetek.

Każdego dnia, kiedy nie inwestujesz, tracisz odsetki składane. W przypadku odsetek składanych, gdy rosną Twoje pieniądze, inwestowany jest również ich wzrost.

Jest narzędzie, którego lubię używać, zwane Reguła 72, które dobrze wyjaśnia siłę składanych odsetek i pokazuje, jak szybko Twoje pieniądze mogą się podwoić. W ten sposób nawet małe inwestycje mogą przynosić duże korzyści.

W co mogę zainwestować, aby szybko zarobić?

Odpowiedź na to pytanie może Cię rozczarować. Szybkie inwestowanie i zarabianie pieniędzy idzie w parze, podobnie jak ropa i woda…

Jeśli zastosowałeś regułę 72, o której wspomniałem powyżej, zobaczysz, że prawdopodobnie podwojenie się Twoich pieniędzy zajmie kilka lat, ale jeśli inwestujesz zgodnie z zasadą nr 1, która jest długoterminowa, kilka lata to nic.

Jeśli chcesz szybko zarobić, jedź do Las Vegas, postaw wszystko na czarne i miej nadzieję, że wygrasz. Kiedy podejmujesz ryzyko tylko po to, by szybko zarobić, nie inwestujesz, tylko uprawiasz hazard.

Pamiętaj, że tutaj nie uprawiamy hazardu za nasze pieniądze. Kupujemy wspaniałe firmy w atrakcyjnych cenach.

Dlatego proponuję nowe pytanie:

W co mogę zainwestować, aby zarobić więcej pieniędzy?

Jeśli naprawdę chcesz nauczyć się inwestować, wymaga to dużej staranności i cierpliwości, ale długoterminowa inwestycja jest tego warta. Postępując zgodnie z inteligentnymi praktykami inwestycyjnymi, które uczyniły ludzi takich jak Warren Buffett niezwykle bogatymi, możesz nie zarabiać szybko, ale zarobisz więcej.

Warren Buffett również zaczął z niewielką sumą pieniędzy, które zamienił na 30 miliardów dolarów. To pokazuje, że nie chodzi o pieniądze, które masz, ale o wiedzę, którą masz.

To dobra wiadomość, jeśli wszystko, co musisz zainwestować, to niewielka kwota. Oznacza to, że nie ma prawdziwych barier na drodze do wzbogacenia się, jeśli chcesz ciężko pracować i się uczyć. Kiedy wiesz, jak inwestować jak najbogatszych ludzi na świecie, niezawszetrzeba ryzykować utraty wszystkich pieniędzy, aby to zrobić. To nie jest Vegas.

Jakie są więc najlepsze pomysły na małą inwestycję, aby zainwestować 1000, 500 lub 20 USD?

Rozbijmy to.

Jak zainwestować 1000 $

W porządku, przejdźmy konkretnie do małych pomysłów inwestycyjnych za 1000 USD. Zwrócimy się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zainwestować 1000 USD, i obiecać sobie, że faktycznie zainwestujemy pieniądze. Nawet jeśli nie masz jeszcze 1000 USD do zainwestowania, te strategie pomogą Ci nauczyć się inwestować niewielkimi pieniędzmi, niezależnie od ich kwoty.

Złóż sobie obietnicę

Masz niewielką ilość pieniędzy do zainwestowania, ale czy naprawdę jesteś gotowy, aby postawić swoje pieniądze tam, gdzie są twoje usta?

Jeśli tak, obiecaj sobie, że zrobisz należytą staranność, aby znaleźć odpowiednie firmy, kupić je po atrakcyjnych cenach i podwoić swoje 1000 $ w ciągu następnych 5 lat.

Gdy już podejmiesz to zobowiązanie, możesz przejść do następnego kroku.

Badania firmy

Kluczową rzeczą do zrozumienia jest to, że zarabiamy, kupując wspaniałe firmy i kupując je na sprzedaż. Więc co sprawia, że ​​firma jest wspaniała?

Charlie Munger, partner Warren Buffett, mówi, że są cztery rzeczy, na których musisz się skupić, inwestując 1000 $ lub dowolną kwotę pieniędzy w firmę:

Po pierwsze, upewnij się, że jesteś w stanie zrozumieć biznes, w który się angażujesz.

Po drugie, upewnij się, że ten biznes ma to, co nazywamy fosą: coś w nim głęboko osadzonego, co chroni go przed konkurencją.

Po trzecie, upewnij się, że zespół zarządzający składa się z osób podzielających Twoje wartości, uczciwych i utalentowanych.

I na koniec upewnij się, że kupujesz go na wyprzedaży. „Sprzedaż oznacza cenę zakupu z marginesem bezpieczeństwa.

Nazywam je 4 paniami Jeśli znaszznaczeniefirmy, maFosęchroniącą ją przed konkurencjązarządjest godny zaufania i możesz ją kupić zmarginesem bezpieczeństwa, który da ci 15% zwrotów rocznie rok to świetna inwestycja.