Forum w Davos. Wiceprezydent Qishan o chińskiej gospodarce  Ze świata

Temat: Forum Ekonomiczne po Davos 2019

  • Premier w Davos: istniejemy coraz bardziej innowacyjni, wówczas przynosi efekty
  • Zmiany klimatu nieważne. Rekordowy ruch pojazdów latających nad Davos
  • Jutro szczyt w Davos. Długa spis nieobecnych
  • Problemy w państwa pokrzyżowały plany Trumpa. Odwołał "ważną podróż"

Mimo globalnych niepewności chińska system gospodarczy utrzyma zrównoważony wzrost - powiedział w środę dzięki Światowym Forum Ekonomicznym po Davos wiceprezydent ChRL Wang Qishan. Ogłoszone w tym tygodniu dane wykazały pęd wzrostu najniższe od 1990 roku.

- W 2019 roku będzie wiele niepewności, ale chińska system gospodarczy będzie w dalszym ciągu osiągać zrównoważony wzrost. (…) Pęd jest ważne, ale w największym stopniu ważny jest jakość i efektywność naszego rozwoju gospodarczego - powiedział Wang.

Zmiany klimatu nieważne. Rekordowy ruch samolotów nad Davos

Wiceprezydent dodał, że Pekin nie uważa, aby chińska gospodarka wchodziła w ostateczny etap cyklu ekspansji.

Apel

W swoim wystąpieniu Wang wezwał wszystkie kraje, aby wspierały multilateralizm oraz aby robiły, co mogą, by nie zwiększały się globalne nierówności.

W ramach sporu USA jak i również Chiny ocliły już dwustronny eksport wart miliardy dolarów rocznie. Pekin zarzuca Waszyngtonowi protekcjonizm handlowy i usiłuje kreować sobie wizerunek obrońcy wolnego handlu międzynarodowego.

W poniedziałek Chiny opublikowały dane dotyczące wzrostu oszczędnego w ostatnim kwartale 2018 roku.

Zgodnie spośród oczekiwaniami w związku wraz z słabnącym popytem wewnętrznym i wojną celną kwartalne bieg wzrostu spadło do 6, 4 proc. rok do roku - najniższego stopnia od czasu międzynarodowego kryzysu finansowego. Obniżyło to postęp w całym 2018 roku do 6, 6 proc., co jest najgorszym wynikiem od roku 1990.

Baryłka ropy za 35 dolarów? «Możliwa jest powtórka krachu z 2009 roku» Surowce