Francja. Władze Roubaix sprzedają budynki za 1 euro  Ze świata

Temat: Francja

  • Posiadłość z XIX wieku za 56 złotych. Dwójka zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków z wielkiej płyty. Apartamentu mieszkalnego jak luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Wyjątkowa praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod zarzutem kradzieży setek zabawek. Zadziwiające tłumaczenie
  • Kolejna wielka lokata Ronaldo. "To jedno spośród najchętniej odwiedzanych miast na świecie"

W Roubaix we Francji do handlu trafi 18 mieszkań zbyt symboliczną kwotę jednego euro. Zdaniem władz miasta, to dobry sposób na ożywienie dawnej dzielnicy robotniczej, w której nieruchomości od dłuższego czasu stoją puste. By jednakże przejąć nieruchomość należy osiągnąć kilka warunków.

- Wiele osób nie stać na własne mieszkania. Mniemam, że to dobre rozwiązanie. Ludzie z trudną przypadkiem finansową mogą zdobyć mieszkanie dla swoich rodzin - uważa Fatia Laouadi, farmaceutka.

- Dom zbyt jeden euro? Chętnie osobiście bym taki kupiła, nie boję się ciężkiej pracy w środku - wtóruje jedna z mieszkanek Roubaix.

Polacy ciągle emigrują. Coraz więcej jednostek mieszka i pracuje za granicą

Do spełnienia jest jednak kilka warunków. Na pierwsze, nabywca będzie zobligowany zobowiązać się do wykonania generalnego remontu, którego koszt prawdopodobnie wyniesie dziesiątek tysięcy euro. Po drugie, będzie trzeba zapewnić, że w domu będziemy mieszkać przynajmniej poprzez sześć lat.

Dodatkowo, jakim sposobem wskazuje The Local, na zakup będą miały tylko rodziny. Musi to stanowić również pierwsze nabywane apartament.

Należy przy tym pamiętać, że Roubaix wydaje się jednym z najuboższych miejscowości we Francji i nie kusi tak pięknymi widokami jak miasta znane wraz z regionu Prowansji.

Liverpool dał przykład

Władze metropolie, położonego na granicy z Belgią, zatwierdziły plan zbytu osiemnastu nieruchomości w 2018 roku.

Inspiracją na rzecz tego programu był wzór, który został pomyślnie przeprowadzony w Liverpoolu w Ogromnej Brytanii. Docelowo w mieście Beatlesów na sprzedaż zbytnio symboliczną kwotę ma dotrzeć 2000 pustych domów socjalnych.

Podobną drogą w tej chwili niedługo może podążyć także belgijskie Charleroi. - Słyszałem plotki, że taka okazja mogłaby się powtórzyć przy sąsiednim Charleroi, wprawdzie wydaje się być tam niski popyt na mieszkania, ale sytuacja nie zaakceptować jest aż tak dramatyczna - ocenia Francois Vandeloise, agent nieruchomości.

Źródło: Google Maps Przy Roubaix we Francji do sprzedaży trafi 18 mieszkań za symboliczną kwotę konkretnego euro.

Roubaix wówczas miejscowość i gmina we Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Nord, na granicy z Belgią, dalekie przedmieście Lille połączone z metropolią szybką koleją podmiejską i linią tramwajową. Okolicę stanowi spore skupisko Polonii: z polską parafią jak i również polskimi sklepami.

Chiny zapewniają Rosję o wsparciu. «Jeśli Moskwa będzie tego potrzebowała» Ze świata