Zrozumienie salda karty kredytowej

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Jaka jest różnica między bieżącym saldem a saldem na wyciągu?
 • Jak wysokie saldo karty kredytowej wpływa na wynik kredytowyCo powinienem zrobić, jeśli saldo mojej karty kredytowej jest wysokie?Zachowując równowagęSaldo karty kredytowej to całkowita kwota, jaką jesteś winien firmie obsługującej kartę kredytową w dowolnym momencie. Różni się to od salda na wyciągu, które jest kwotą zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego lub minimalną miesięczną płatnością, którą należy dokonać, aby utrzymać dobrą kondycję konta.

  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak saldo karty kredytowej może wpłynąć na wynik kredytowy i jak najlepiej zarządzać płatnościami, aby utrzymać dobrą zdolność kredytową.

  Jaka jest różnica między bieżącym saldem a saldem na wyciągu?

  Widzenie kilku kwot w dolarach na wyciągu z karty kredytowej może być mylące i sprawiać, że mniej jasne, ile faktycznie masz obowiązek zapłacić, kiedy płatność stanie się wymagalna.

  Oto terminy, które prawdopodobnie zobaczysz, i ich znaczenie:

  • Saldo wyciągu : jest to całkowite saldo na koniec cyklu rozliczeniowego. Jeśli chcesz uniknąć naliczania odsetek, musisz spłacić saldo wyciągu w całości przed terminem wymagalności konta.
  • Aktualne saldo : jeśli sprawdzisz online wyciąg z karty kredytowej, zobaczysz również aktualne saldo. Jest to suma bieżąca obejmująca wszelkie nowe obciążenia, opłaty, płatności i kredyty, które wpłynęły na Twoje konto od zakończenia cyklu rozliczeniowego. Nie musisz płacić całego bieżącego salda, aby uniknąć naliczenia odsetek, wystarczy saldo na wyciągu. Jeśli jednak opłaty dokonane od czasu zamknięcia ostatniego cyklu rozliczeniowego powodują wzrost całkowitego zadłużenia karty kredytowej do poziomu wyższego, niż byś sobie tego życzył, wcześniejsza spłata bieżącego salda może pomóc zwiększyć zdolność kredytową. Minimalna miesięczna płatność : jest to najniższa kwota, jaką możesz zapłacić w cyklu rozliczeniowym, zachowując dobrą kondycję konta. Minimalna płatność jest zazwyczaj obliczana na podstawie stopy procentowej i salda na koniec cyklu rozliczeniowego. Niektórzy wydawcy kart obliczają minimalną płatność na podstawie stałego procentu salda; inni obliczają go na podstawie procentu powiększonego o odsetki i opłaty. W przypadku sald poniżej określonej kwoty wydawcy karty mogą nie obliczyć kwoty, ale zamiast tego poprosić o ustaloną minimalną płatność, taką jak 25 USD lub 35 USD.Na rachunku karty kredytowej należy również zwrócić uwagę na dwie daty: datę końcową wyciągu i termin płatności. Różnica między nimi nazywa się okresem karencji, w którym nie naliczane są odsetki od salda wyciągu. Jeśli w okresie karencji spłacisz saldo wyciągu w całości, nie będziesz winien żadnych odsetek od tych zakupów. Jeśli jednak nie spłacisz całego salda wyciągu, od pozostałej części salda zostaną naliczone odsetki, gdy tylko zakończy się okres karencji.

   Jak wysokie saldo karty kredytowej wpływa na wynik kredytowy

   Twój współczynnik wykorzystania kredytu to kwota kredytu odnawialnego, z którego aktualnie korzystasz, podzielona przez całkowitą kwotę dostępnego kredytu odnawialnego. Im mniej dostępnego kredytu odnawialnego wykorzystujesz, tym lepiej dla Twojej zdolności kredytowej. Wykorzystanie zbyt dużej ilości dostępnego kredytu może wskazywać, że masz problemy z zarządzaniem pieniędzmi i polegasz na kartach kredytowych, aby opłacać rachunki.

   Ile dokładnie oznacza „za dużo? Modele FICO ® Score ☉ i VantageScore® zalecają utrzymywanie całkowitego wskaźnika wykorzystania kredytu poniżej 30%, ale im niższy, tym lepiej. Oznacza to, że jeśli masz kartę kredytową z limitem 10 000 USD, powinieneś utrzymywać saldo poniżej 3000 USD. Ponieważ wykorzystanie kredytu może stanowić do 30% Twojego wyniku kredytowego, w zależności od używanego modelu punktacji, ważne jest, aby utrzymywać ten współczynnik pod kontrolą. Najlepszym sposobem na to jest spłacanie całości salda każdego miesiąca.

   Co powinienem zrobić, jeśli saldo mojej karty kredytowej jest wysokie?

   Skoro już wiesz, jak ważny jest wskaźnik wykorzystania kredytu, co powinieneś zrobić, jeśli wykorzystanie kredytu przekroczyło ten wskaźnik 30%? Przygotuj plan jak najszybszej spłaty zadłużenia na karcie kredytowej. Można to zrobić na kilka sposobów.

   • Skorzystaj z metody lawinowej zadłużenia. Jeśli są karty, które możesz łatwo spłacić od razu, zacznij od nich. Jeśli nie, określ, która karta ma najwyższą roczną stopę procentową (APR). Po dokonaniu minimalnych płatności na wszystkich swoich kartach, odłóż dodatkowe pieniądze na spłatę salda karty. Jak tylko ta karta zostanie w pełni spłacona, odłóż dodatkowe środki na kartę z kolejnym najwyższym APR i tak dalej, aż wszystkie zostaną spłacone. Każda kwota powyżej minimalnej kwoty, którą zapłacisz, pomoże Ci szybciej wyjść z długu.
   • Uzyskaj kartę transferu salda. Innym podejściem jest przeniesienie części lub całości zadłużenia na kartę kredytową o niższym oprocentowaniu. Karty kredytowe z przelewem salda zwykle oferują niską lub 0% RRSO przez ograniczony czas na saldach przenoszonych z istniejącej karty. Chociaż zapłacisz opłatę za przelew salda (zwykle od 3% do 5% przekazanej kwoty), nadal możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli zobowiązujesz się spłacić saldo przeniesione przed końcem okresu wprowadzającego i rozpoczęciem naliczania odsetek. Weź kredyt konsolidacyjny zadłużenia. Jeśli masz wiele wysokoprocentowych kart kredytowych z saldami i masz trudności ze zmniejszeniem swojego zadłużenia, być może nadszedł czas, aby zbadać kredyt konsolidacyjny. Jest to pożyczka osobista, której możesz użyć do spłaty zadłużenia na karcie kredytowej. Oceniając, czy pożyczka konsolidacyjna zadłużenia jest dla Ciebie odpowiednia, weź pod uwagę stopę procentową pożyczki, całkowity koszt pożyczki w całym okresie jej użytkowania oraz wszelkie kary lub opłaty. Zastępując kilka płatności kartą kredytową jedną miesięczną płatnością o niższym oprocentowaniu, pożyczki konsolidacyjne zadłużenia mogą pomóc uprościć życie finansowe i poradzić sobie z zadłużeniem na kartach kredytowych.Zachowując równowagę

    Zrozumienie różnicy między saldem karty kredytowej, saldem wyciągu a minimalną płatnością pomoże Ci lepiej zarządzać płatnościami kartą kredytową i kontrolować zadłużenie. Dokonując pełnych i terminowych płatności każdego miesiąca, pomożesz zbudować dobrą zdolność kredytową. Zastanawiasz się, co Twój raport kredytowy ma do powiedzenia na temat sald na karcie kredytowej? Pobierz bezpłatny raport kredytowy Experian, aby się dowiedzieć.